#472 Święta tuż tuż...!- "Świątecznie nieporozumienie" ♥ z księgarni TaniaKsiążka.pl


Harper szykuje się do przeprowadzki. Po wielu latach wreszcie dostanie swój upragniony awans i wyjedzie do Paryża. Na skutek drobnych komplikacji jej wyjazd zostaje opóźniony, a kobieta nie ma gdzie mieszkać, bo już rozwiązała swoja umowę na lokum. Na szybko udaje sie się znaleźć kawalerkę, w której może przebywać do czasu wyjazdu. Gdy pojawia się na miejscu, nagle ktoś otwiera drzwi domofonem i próbuje otworzyć drzwi. Zaopatrzona w parasolkę atakuje włamywacza, a później policzkuje. Okazuje się, że doszło do pomyłki i obydwoje w tym samym czasie wynajęli to samo lokum. Teraz są na siebie skazani, ale trochę korzyści z tego jest. Czy nieznajomi współlokatorzy się dogadają? Kiedy awans wejdzie w życie? Czy w święta cuda się zdarzają?


Powoli zbliżają się Boże Narodzenie, i jak co roku, wydawnictwa obsypują nam już od połowy października świątecznymi tytułami. Nie ma to jak poczuć tą magię i wczuć się w klimat. Jednak czy ta powieść była na tyle magiczna, by można było nazwać ją świątecznym tytułem? Powiem tak, ja za bardzo za tego typu powieściami nie przepadam, a co roku staram się jedną lub dwie przeczytać. Niektóre okazują się świetne, inne mogłyby się rozgrywać w każdej porze roku, a ze świętami mają się nijak. Tutaj mam małą zagwostkę, ponieważ jest tak pół na pół.

Tutaj Boże Narodzenie jest tylko tłem, ponieważ większość akcji dzieje się w okresie przedświątecznym, a główny wątek to perypetie z życia Harper, której zaczyna się komplikować kariera zawodowa. Jest to naprawde ciekawy temat i autorka dobrze go poprowadziła, ponieważ pewnie część z Was przeżyła coś podobnego. Do tego mamy opisane zbliżające się Boże Narodzenie i znajomość Harper i Holdena.

Jeżeli chodzi o bohaterów to zostali nieźle wykreowani. Harper to kobieta, która przez większość czasu wie czego chce. Wie co potrafi i korzysta z tego w pełni, potrafi powiedzieć nie i twardo stąpa po ziemi. Może nie ma szczęścia w miłości, ale jest dobra, współczująca, ale ma też charakterek. Za to Holden to interesująca postać. Z jednej strony naprawdę go polubiłam za poczucie humoru, żarty i takie miłe odnoszenie się wobec innych osób, a z drugiej strony drażnił mnie jego pracoholizm i takie mówienie jednego, a robienie drugiego. Jeszcze postacią, o której chciałabym wspomnieć, to Ruby, którą uwielbiam! Jest charyzma, poczucie humoru i dbanie o przyjaciółkę, to aż miło się o tym czytało!!

Poza tym, powieść czyta się szybko, lekko i przyjemnie. autorka ma bardzo dobry styl pisania i dzięki temu chętnie zapoznam się z innymi książkami tej Pani. Łatwo można się wciągnąć w fabułę i strony uciekają z zawrotną prędkością. Poza tym książka nie jest też długa i to jest dla mnie na plus, bo wszystko zostało dobrze przedstawione i nie potrzeba było jej wydłużać i tworzyć kolejnych dramatów bohaterom.
Dlatego jeśli szukacie lekkiej i przyjemnej powieści, która trochę przybliży Wam magię świąt to ten tytuł powinien Wam się spodobać. To książka o przeznaczeniu, przyjaźni, podejmowaniu ważnych decyzji i radzeniu sobie z niepowodzeniem z domieszką cynamonu i choinek. Dobry wybór na taką pogodę, by uśmiech pojawił się na Waszych twarzach a serduszka się ociepliły.

| Autor: Katarzyna Bester| Wydawnictwo: Kobiece| Data wydania: 28.10.2020| Liczba stron: 294| Gatunek: romans, obyczajowa| Moja ocena: 7/10|


Książkę możecie kupić tutaj: Świąteczne nieporozumienie


A tutaj polecam zajrzeć by zabaczyć inne bardzo ciekawe powieści w księgarni-> bestselleryZa książkę serdecznie dziękuję Księgarni TaniaKsiążka.pl! ♥

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka