#420 "Czasem, jeśli w coś zupełnie nie wierzymy, to nawet gdy pojawi nam się na wyciągnięcie dłoni, nie widzimy tego."- "Obca w świecie singli" ♥


Karolina i Jakub w podobnym czasie trafiają do świata singli. Obydwoje muszę poradzić sobie z utratą najbliższej osoby i na nowo poukładać swoje życie. Ich drogi się ze sobą splatają i ta dwójka zostaje najlepszymi przyjaciółmi. Nawzajem sobie pomagają i wspierają w trudnych chwilach. Czy przyjaźń damsko-męska istnieje? Czy bycie singlem jest naprawdę takie złe?

Gdy pierwszy raz przeczytałam opis tej książki to byłam nią naprawdę zaintrygowana. Później zaginęła gdzieś w odmętach mojej półki z książkami i o niej kompletnie zapomniałam, no ale do rzeczy. Po dłuższym czasie wcale ta książka nie zachęcała mnie do sięgnięcia po nią. Jednak w końcu by wypadało. Szczerze już na początku mogę stwierdzić, że może nie była to rewelacyjna powieść, ale i tak bardzo miło spędziłam z nią czas.

Ogólnie tak, w powieści mamy perspektywy dwóch par. Karolina by się mogło wydawać spełniła swoje marzenia, kochający mąż, cudowna córka i brak problemów finansowych. Czego chcieć więcej? No właśnie i tu się pojawia problem. Kobieta przypadkowo odkrywa, że mąż ją zdradza. Ta wiedza ją załamuje, dodatkowo okazuje się, że mają naprawdę poważne problemy finansowe, ponieważ biznes nie przynosi zysków, a długi są ogromne. Wszystko się wali.

Zaś Kuba wiedzie dobre życie. Jest jednym z najlepszych kucharzy i pracuje w najpopularniejszej restauracji, której właścicielem jest ojciec jego dziewczyny. Wszystko układa się poprawnie, jednak mężczyzna nie czuje się dobrze z tym, że spędza tak dużo czasu w pracy i zaniedbuje swoją rodzinę. Dochodzi do tego, że jego partnerka zabiera ich dziecko i wyprowadza się nie wiadomo gdzie, a Kuba przez to traci również pracę. 

Bohaterów spotykają przykre chwile i muszę na nowo poukładać swoje życia, co nie jest takie proste. Ich losy splatają się i razem postanawiają wziąć byka za rogi. Kuba pozna nowy smak pracy, gdzie szef nie wymaga niczego ponad miarę i ma na względzie dobro pracowników, a Karolina zobaczy jak prowadzić biznes i jak z niewielu rzeczy można stworzyć coś przepysznego.

Książkę czyta się bardzo przyjemnie. Styl jest lekki i przyjemny. Może nie wszystkie tematy są proste i radosne, a czasami łza może się w oku zakręcić, ale ogólnie to nie jest zła powieść. Najbardziej raziła mnie w niej jej przewidywalność. Serio wiadomo było, że postacie zachowają się w konkretny sposób, ale to się musiało stać dopiero 30 stron później i to czasami naprawdę irytowało.

Podsumowując, gdyby nie ta przewidywalność i wydarzenia prowadzące tylko do jednego zakończenia nie były aż tak rażące, to powieść mogłabym uznać za jedną z lepszych. Dlatego jeżeli lubicie powieści o ciężkich rozstaniach, walkach o dzieci i problemy z wykorzystywaniem ludzi, to ta książka z pewnością się wam spodoba!

| Autor: Krystyna Mirek| Wydawnictwo: Edipresse| Liczba stron: 400| Data wydania: 23.05.2018| Gatunek: obyczajowa| Moja ocena: 7/10|

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Edipresse! ♥

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka