#417 Twarda z niej sztuka...- "Życie" ♥


Maria przeżyła w przeszłości piekło. Udało jej się uciec i po kilku latach znów jej życiu zagraża niebezpieczeństwu, gdy jej przyjaciółkę ponownie atakują. Po tym wszystkim miało być już dobrze, a jednak los dalej ją dręczy. Umarł jej ukochany, którego teraz opłakuje, a na dodatek były prześladowca znów atakuje. Czy kiedyś to się skończy? Czy żałoba będzie aż tak bolesna? Kto stanie na drodze Marii?


Trylogia namiętności była dla mnie naprawdę dobra i im dalej, tym było lepiej. Teraz miałam okazję zapoznać się z historią przyjaciółki, tej najbardziej przebojowej. Wydawało mi się, że ta będzie równie dobra. Jednak odrobinę się zawiodłam, niestety...

Spodziewałam się, że ta historia będzie opierała się przede wszystkim na żałobie, na radzeniu sobie z tym i powolnym powrocie do normalności. Jednak nie, żałoba była na samym początku a potem jest trochę odgrzewany kotlet. Ponownie mamy prześladowcę z przeszłości i faceta, który chce chronić za wszelką cenę. Zmienia się aby czas i osoby, reszta jest praktycznie taka sama.

Bohaterowie, jakby to ująć, stracili swoją prawdziwość. Maria jak w podstawowej historii była rezolutna, przebojowa i z ciętym językiem, tak tutaj stała się taką ciepłą kluską. Jakoś straciła swój charakter, poddała się opiece innym i nagle pozwala innym sobą kierować. Dla mnie to było niezrozumiałe i robiło mi się przykro, gdy o niej czytałam. Elijah za to był naprawdę fajnym facetem, bardzo podobnym do Chase. Gdy poznał Marię, nagle poczuł że musi ją ochraniać za wszelką cenę. Niedostępny, uparty i władczy łowca nagród.

Jednak mimo tego jest coś w tej historii. Ciężko było mi się od niej oderwać i z ciekawością śledziłam jej przygody. Kolejna powieść autorki, którą czyta się bardzo szybko i z ciekawością.

Podsumowując książka nie jest zła. Szybko ją przeczytacie i poznacie dalsze losy reszty bohaterów. Historia Marii nie jest przyjemna, ale ta kobieta nie potrafi się poddać i cały czas walczy. Jeśli chcecie poznać opowieść o twardej i hardej kobiecie to ta na pewno Wam się spodoba. Dla mnie to uzupełnienie głównej historii i cieszę się, że miałam okazję się z nią zapoznać.

| Autor: Audrey Carlan| Tłumaczenie: Anna Szafran| Cykl: Trylogia namiętności (tom 4)| Seria: Seria bliska sercu i ciału| Wydawnictwo: Edipresse| Data wydania: 19.09.2018| Liczba stron: 472| Gatunek: romans| Moja ocena: 7/10|


Za książkę dziękuję Wydawnictwu Edipresse Książki! ♥


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka