#210 W poszukiwaniu zaginionego arcydzieła... "Skandal z Modiglianim" ♥Każdy chciałby zabłysnąć w świecie sztuki. Każdy malarz chciałby, żeby jego działa sprzedawały się za wielkie pieniądze. Sława i bogactwo. Dla każdego z bohaterów tej książki, odnalezienie zaginionych dzieł Modiglianima  może odmienić życie. Jedni będą mogli żyć w luksusie, inni zyskają sławę jako znalazcy skarbu, a inni dzięki nim będą mogli zyskać rozgłos i zainteresowanie swoją galerią. Tylko co tak naprawdę kryje się za zaginionymi szkicami? Czy zwykły malarski pędzel może się okazać bardziej śmiercionośny niż broń? 


Przyznam się, że sama bardzo lubię sztukę. Każde dzieło ma swoją historię i możliwość poznawania ich, to dla mnie coś niesamowitego. Tutaj jest tego aż na pęczki. Każdy z bohaterów jest ze sztuką związany bardziej lub mniej. Dlatego plotka o poznaniu miejsca zaginionych dzieł jednego z tak wybitnych malarzy, to nie lada gratka dla kustoszy, łowców i ciekawskich osób. Tylko komu jest pisane odnalezienie ich?

Coś mi się zdaje, że ta recenzja nie będzie długa, ponieważ nie mam pojęcia co myśleć o tej powieści. Po pierwszy książka jest pisana z kilku perspektyw. Co czasami mnie wybijało z rytmu, bo czytam raz o malarzu, który ma o sobie za wielkie mniemanie, a zaraz przeskakujemy do aktorki, która chce grać w filmach z przesłaniem. No więc, czasami to dekoncentrowało. Poza tym w powieści jest podane za dużo zbędnych szczegółów. Coś co ogólnie do fabuły nie wnosi kompletnie nic, jest opisywane przez trzy strony. Nie wiem p co to było dopisywane, chyba żeby zwiększyć objętość powieści.

Jednak nie będę tylko narzekać. Książka ma też swoje plusy. Na przykład ma bardzo dużo różnorodnych bohaterów. Każdy ma swoje plany, ambicje i stara się je spełnić. Każda osoba przewijająca się w historii jest inna i dzięki temu szybciej można zorientować się, kto przypadnie nam do gustu, a kto wręcz przeciwnie. Dalej mogę powiedzieć, że bardzo szybko rozwija się akcja. Jak już rozpoczyna się poszukiwanie, to na całego. Wtedy przez powieść się płynie i chce się wiedzieć jak to się wszystko skończy. I szczerze? Była w wielkim szoku z powodu takiego obrotu spraw. Myślałam, że wydarzenia zostaną pokierowane w zupełnie innym kierunku, a tu taka niespodzianka!

Także jak widzicie, ciężko mi ocenić tę powieść. Czytało się ją szybko, ma ciekawą fabułę i bohaterów oraz bardzo dobre zakończenie. Jednak podawane jest w niej za dużo zbędnych informacji, przez co czasami można się nudzić. Jeżeli macie ochotę na poszukiwanie zaginionych dzieł razem z bohaterami, to nie zwlekajcie i czytajcie Skandal z Modiglianim. Ja ogólnie nie narzekam, że ją przeczytałam i w przyszłości chce przeczytać inne książki tego autora. Dajcie znać czy znacie twórczość Kana Folletta, a jeżeli tak, to jaką jego powieść polecacie :)

|Autor: Ken Follett| Tłumaczenie: Janusz Ochab| Wydawnictwo: Albatros| Data wydania: 23 czerwca 2017| Liczba stron: 320| Gatunek: kryminał| Moja ocena: 6/10|Za możliwość zapoznania się z tą powieścią, serdecznie dziękuje Wydawnictwu Albatros!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka