#109 Bookathon: "Rany stanowią część naszego istnienia."- "Ocalenie Callie i Kaydena" ♥Akcja książki dzieje się kilka dni po tym jak kończy się pierwszy tom. Wszystko się sypie na łeb, na szyję. Kayden trafia do szpitala i nikt nie może go odwiedzać prócz rodziny. Callie ciężko to wszystko znosi, a wydarzenia z końcówki pierwszej części wracają każdej nocy. Chłopakowi grozi sprawa w sądzie, a jedyny sposób by go uratować to wyjawienie prawdy na światło dzienne przez Kaydena i Callie. Jednak czy ta dwójka jest na to gotowa? Czy uda im się stawić czoła światu i prawdzie?


Szczerze, końcówka "Przypadki Callie i Kaydena" mnie rozwaliła i myślałam, że więcej płakać nie będę.. Ha Ha Chciało mi się płakać co drugi rozdział! Dosłownie musiałam ją przerywać co jakiś czas, by się otrząsnąć i ogarnąć wszystko co właśnie tam się działo.

Nie chce wam spojlerować, ale ta część była jeszcze lepsza! Ta książka to istny wyciskacz łez. Jest pełna bólu, tajemnic, wyznań, pragnień i strachu. Bohaterowie są przepełnieni bólem i strachem przed przyszłością. Starają się na nowo poukładać swoje życie i zrozumieć co to jest miłość, jak to jest kogoś kochać i starają się wyleczyć i oderwać od swojej przeszłości. I naprawdę żałuję, że to już koniec tej historii, bo autorka mogłaby jeszcze napisać jeden tom, w którym by wyjaśniło się kilka wątków i bardziej przybliżyło historię jednego z bohaterów <3

Bohaterów nadal wszystkich uwielbiam i po poznaniu ich historii bliżej gdybym tylko mogła to wyściskała i zaczęła ich wychwalać pod niebiosa za walkę, wytrwałość, miłość, humor, miłość, uczucie, za przetrwanie. Naprawdę to co oni przeżyli powoduje nasz wewnętrzny ból i sprawia, że serca nam się kraje gdy czytamy o ich przeżyciach, obawach i wewnętrznym strachu.

Naprawdę książkę powinien przeczytać każdy, który jest wrażliwy na ból innych. Jednak nie tylko on,i każdy nastolatek, a nawet dorosły powinien się z nią zapoznać, bo jest to historia niezwykła. Pokaże, że każda zmiana ma swoją przyczynę i że nie należy oceniać ludzi ze względu na jego wygląd. Nigdy nie wiadomo co przeżywa osoba poza szkołą, uczelnią czy pracę. Nikt nie przypuszcza, a może u dziewczyny, która wydawać by się mogła, że ma wszystko i powinna być najszczęśliwsza na świecie, w domu jest przemoc, a ona pod osłoną bluzek z długim rękawem zakrywa blizny po cięciach? A dorośli? Nauczą się z niej, że nigdy nie należy bagatelizować nagłych zmian w zachowaniu dziecka. Tego też, że dzieci powinno się chronić za wszelką cenę, a nie jeszcze ukrywać winnego i oskarżać dziecko, że sam sobie to robi.

Dobra kończę tą recenzją, bo emocje już biorą nade mną górę i pisze za dużo :) Także naprawdę z czystym sercem mogę Wam polecić tą książkę. I też rzucę zdanie, że jak dotąd to najlepsze książki jakie przeczytałam w tym roku, a to już coś znaczy ♥ 


ZACZYTANEGO DNIA ŻYCZĘ! ♥

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka