34#"(...) trzeba coś kochać, żeby coś znienawidzić."- "Ostatnia piosenka Nicholas Sparks ♥Dzień doberek!
Witam ponownie, ojej mam zalatane te dni tak trochę bardzo i nie mam czasu na pisanie dla Was chlip chlip ;-;, jednak teraz znalazłam chwilę i dziś zapraszam Was na recenzję Ostatniej piosenki Nicholasa Sparksa <3


Autor: Nicholas Sparks

Wydawnictwo: Albatros

Tłumaczenie: Słysz Magdalena

Data premiery: 05.05.2010r.

Ilość stron: 448

Moja ocena:  9/10
 Opis:

Ponadczasowa opowieść o miłości w jej najróżniejszych aspektach, nadziei, gniewie i wybaczeniu. Życie siedemnastoletniej Ronnie Miller wywróciło się do góry nogami, gdy jej ojciec postanowił porzucić karierę i wyjechać do niewielkiego miasteczka w Północnej Karolinie. Jego ucieczka oznaczała koniec małżeństwa Millerów. Trzy lata później Ronnie dalej nie chce mieć nic wspólnego z ojcem i nie utrzymuje z nim kontaktu. Nieoczekiwanie matka wysyła dziewczynę i jej młodszego brata, Jonaha, by spędzili wakacje w Wilmington. Dla Ronnie to ciężka próba – przyzwyczajona do Nowego Jorku, zakochana w jego nocnym życiu i modnych klubach, musi zmierzyć się nie tylko z niechęcią do wiodącego spokojne życie pianisty i zaangażowanego w budowę miejscowego kościoła ojca, ale również z senną atmosferą nadmorskiej mieściny. Wszystko wskazuje na to, że to będzie najgorsze lato w jej życiu…


 "Cała tajemnica tkwi w tym, żeby umieć kłamać i żeby wiedzieć, kiedy ktoś okłamuje ciebie."
Autor:

 Nicholas Charles Sparks to amerykański pisarz powieściowy, którego twórczość przetłumaczona została na ponad 30 języków na całym świecie. Ukończył z wyróżnieniem studia na kierunku rachunkowość, uzyskując w między czasie stypendium Uniwersytetu Notre Dame. Początki jego kariery były trudne, dopiero trzecią z kolei powieścią zainteresowało się wydawnictwo Warner Books. "Pamiętnik" ukazał się w 1995 roku i rozpoczął dobrą passę pisarza. Zaraz za nim na rynek trafiło wiele kolejnych powieści (m.in. "List w butelce" czy "Szkołą uczuć"), a część z nich doczekała się ekranizacji. 
No kto by nie znał tego autora? Nawet jeżeli ktoś nie czytał książki to na pewno oglądał jej ekranizację! Bardzo dobry pisarz, choć czytając jego kilka książek można zauważyć, że rzadko kończą się happy endem, albo ktoś ginie albo z jakiegoś powodu nie mogą być razem :/


 "Przyrzekli sobie cierpliwość w chwilach, gdy łatwo o utratę cierpliwości, szczerość, gdy łatwo o kłamstwo, i wyrazili świadomość faktu, że tylko upływ czasu może dowieść prawdziwego oddania."

Fabuła:

Ronnie wraz z bratem na wakacje przyjeżdżają do swojego ojca by spędzić z nim czas. Dziewczyna jest negatywnie nastawiona do wyjazdu, bo musi odciąć się od swojego życia w Nowym Yorku. Podczas zwiedzania okolic trafia na rozgrywki siatkówki plażowej i jeden z graczy chcąc odebrać piłkę wpada do Ronnie i oblewa całą sokiem. Tak rozpoczyna się ich przyjaźń. Te wakacje zapowiadały się od początku złe, lecz czy poznani ludzie mogą to zmienić? Czy rozwód rodziców to na pewno wina osądzonej osoby? Czy pasje może przedłużyć życie? I najważniejsze z wakacyjna miłość może przetrwać? Tego dowiecie się czytając Ostatnią piosenkę!"Miłość jest krucha i nieraz nie potrafimy jej pielęgnować .
Radzimy jakoś sobie i staramy się z całych sił mając nadzieje , że to kruche uczucie mimo wszystko przetrwa."


Podsumowanie:

Książka jest świetna! Przyznają, że zanim przeczytałam książkę z milion razy obejrzałam film, który kocham <3 <3 Historia jest mega wciągająca i czytelnik koniecznie musi wiedzieć co się stanie dalej. Może opisów jest ciut za dużo, ale nie przeszkadzają one aż tak bardzo. Książkę czyta się lekko i szybko. Nie ma w niej nic co bym wyrzuciła, wszystko jest jak należy. Postacie są świetnie wykreowane! Podobało mi się bardzo, że Ronnie potrafi być dziewczyną z pazurem, a z drugiej strony jest kochaną i dobrą siostrą. Will mimo, że w powieści gra mięśniaka co leci za nieznajomą dziewczynę, jest też czuły i troskliwy, wspierający i kochany. Historia jest o tyle ciekawa, ze nie ma tu jednej postaci, która o niej opowiada. Narratorami w powieści są: Ronnie, Will, Marcus i Steve. Każda ma jakiś wpływ na rozwój i dalszy ciąg wydarzeń tej powieści. Jest wspaniała. Choć nie podoba mi się los ojca ;-; A poza tym cieszę, że skończyła się ona tak, a nie inaczej. 
Książkę polecam wszystkim! Jest to ponadczasowa historia o miłości, zdradzie, tajemnicach, kłamstwach, chorobie, żółwiach, wsparciu i pierwszej wielkiej miłości <3 Jest cudowna i żałuję, że dopiero teraz ją przeczytałam, ale jak to mówią: lepiej późno niż wcale!


 "Życie, uświadomił sobie, bardzo przypomina piosenkę.
Na początku jest tajemnica, na końcu - potwierdzenie, ale to w środku kryją się wszystkie emocje, dla których cała sprawa staje się warta zachodu."


 Piosenka idealna do słuchania chyba nie powinna być zaskoczeniem: Miley Cyrus- When I look at you <3

I mam do Was pytanie czy mam robić raz na jakiś czas recenzje filmów lub takie 5 najlepszy komedii itp czy sobie odpuścić?
WAKACYJNEGO ZACZYTANIA ŻYCZĘ! ♥

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka