#533 "Ja zacząłem tę grę, ale zdecydowanie nie tylko ja ustalałem zasady"- "Żelazne zasady" ♥

Malia porzuciła swoje dotychczasowe życie i rodzinę. Obecnie chce zamieszkać u przyjaciółki w Bostonie, tylko że kiedy tam przyjeżdża, to okazuje się, że wyjechała ona z chłopakiem. Pierwszy dzień powrotu do normalności okazuje się dla niej niemożliwy, bo za chwilę ktoś celuje do niej z broni. Nie spodziewa się, że uda jej się poznać znanego Diabła z Wybrzeża. Enzo nie przypuszczał, że uda mu się poznać akurat ją, znaną ze swojej skuteczności. Obydwoje mają swoje zadania do wykonania i nie będę szczędzić nikogo. Co z tego wniknie? Czy w tym świecie jest miejsce na uczucia? 


Agate Polte znam już z poprzednich książek. Wcześniej autorka skupiała się na innym gatunku, a niedawno powstała kolejna osłona. Pewnie wiecie, że jeśli chodzi o romans mafijny to jestem bardzo surowa. Trudno znaleźć w tym gatunku coś innego i wyróżniającego się. Dlatego miałam trochę obawy przed lekturą, bo nie chciałam się zawieść. Na szczęście nie było źle.


Bohaterowie zostali naprawdę nieźle wykreowani. Malia to osoba, która nie da sobie w kaszę dmuchać. To skuteczna w swojej profesji kobieta, która potrafi o siebie zadbać. Ma swój charakterek i jest zadziorna. Enzo zaś zrobi wszystko, by zapewnić bezpieczeństwo  rodzinie. Do tego po maską nieczułego diabła skrywa się coś jeszcze, co naprawdę mi się podobało. Obydwoje są naprawdę charakterni i da się ich polubić. Może czasami podejmowali sprzeczne decyzje, ale jednak to nie było aż tak drażniące.


Agata ma także lekki i przyjemny styl pisania. Czyta się ją szybko i z wielkim zaangażowaniem. Dialogi nie były jakieś sztywne. Fabuła trzymała się logicznego ciągu i jakoś nie denerwował wątek mafijny. Był dobrze poprowadzony i nie drażnił, przynajmniej mnie, która jest uczulona na to. 


Także mogę z czystym sumieniem mogę polecić Wam ten tytuł.  To jedna z nielicznych propozycji, która nie drażniła mnie, w tym gatunku, podczas lektury. Także jeśli macie ochotę na historię z twardymi bohaterami, którzy nie odpuszczają i dążą do celu. Bardzo ciekawa i wciągająca lektura. Zastanawia mnie, co będzie w kolejnych tomach.


| Autor: Agata Polte| Cykl: Żelazne serce (tom 1)| Wydawnictwo: NieZwykłe| Data wydania: 10.03.2021| Liczba stron: 294| Gatunek: obyczajowa, romans| Moja ocena: 7/10|

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka