#214 Wszystko zaczęło się o godzinie W...- "Pocztówki z Powstania" ♥


Powstanie Warszawskie to temat rzeka. Każda osoba, która je przeżyła ma swoją historię, swój skrawek, który stworzy całość. Każda kolejna to właśnie taki skrawek, który pomaga ludziom uświadomić sobie jak wielkie znaczenie miało powstanie i do jakich czynów ludzie byli zdolni, by odzyskać niepodległość.W tej książce mam kolejne osiem historii w których jest pokazana walka, odwaga i poświęcenie dla dobra narodu. Mam tu osoby, które przed wojną były biedne i bogate, Polaków i Żydów, dorosłych i dzieci. Połączyło ich jednak jedno, chęć odzyskania wolnej Polski.

Powiem Wam, że ja temat Powstania Warszawskiego uwielbiam. Podziwiam osoby, które choć z góry wiedziały, że nie uda im się odzyskać niepodległości to chciały spróbować. Dla mnie to coś niesamowitego takie poświęcenie. Im więcej o tym czytam, tym bardziej podziwiam, szanuję i chce wiedzieć o tym jeszcze więcej.

Jednak czy "Pocztówki z Powstania" są warte Waszej uwagi? Powiem Wam, że jeżeli podobają wam się wydania książek wydawnictwa Znak, takie jak "Dziewczyny z Powstania" to tą pozycją też się zachwycicie. Wydanie, precyzja i przyłożenie się do tego tematu to mocne strony tej powieści. W środku jest dużo zdjęć i każda nowa historia jest świetnie oddzielona.

Niesamowicie książka mną wstrząsnęła i naprawdę każda przeczytana książka o takiej tematyce podsyca mój apetyt na więcej. Dlatego jeżeli i Wy chcecie poznać więcej informacji z pierwszej ręki o Powstaniu Warszawskim, to koniecznie sięgnijcie po "Pocztówki z Powstania". Już od samego początku widać co autor i wydawnictwo chcieli przekazać swoim czytelnikom i zrobili to fenomenalnie! | Wydawnictwo: Edipresse| Data wydania: 19 lipca 2017| Liczba stron: 256| Gatunek: historyczna| Moja ocena: 8/10|
 
Za możliwość zapoznania się z lekturą serdecznie dziękuję Wydawnictwu Edipresse Książki! ♥ 
 
 

3 komentarze :

  1. Jestem ciekawa, może kiedyś ją przeczytam, ale pewnie to nie czas, bo tak naprawdę go nie mam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo lubię wszelkie książki o wojnie, dlatego chętnie sięgnę po ten tytuł :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Staram się być na bieżąco z nowościami, ale ten tytuł mi umknąl. Wpisuję na listę, podrzucę też tytuł mamie - może się skusi ☺

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka