#212 Wiara, nadzieja, miłość- Trylogia Eel ♥

Jak wygląda świat w XXIII wieku? Zawładnęła nim technologia i ogromne korporacje. Główni bohaterowie budzą się po dwustu latach hibernacji i muszą odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Jednak dawna znajoma Maxa prosi go o pomoc w pewnej misji i od tej chwili wszystko się zmieni. Ciekawe tylko czy na lepsze czy na gorsze...Jak może zauważyliście, już od jakiegoś czasu zaczęłam czytać więcej książek polskich autorów. Z każdą kolejną pozycją, jestem coraz bardziej w szoku, jak autorzy poszli naprzód. W każdym gatunku znajdziemy polskiego autora, który pisze wybitnie. Dla mnie w gatunku Si-Fi góruje właśnie Pan Bonk.

Ogólnie do tej trylogii przyciągnęło mnie nawiązanie do Biblii. Mamy tutaj nawiązania do Apokalipsy, postacie mają imiona jak Jan Chrzciciel, Maria Magdalena czy Judasz. Jest też dwunastu apostołów. Naprawdę bardzo te nawiązania mi się spodobały i dodały na historii specyficznego i bardziej mrocznego klimatu.

Bohaterowie podobali mi się, jednak nie zżyłam się z nimi aż tak bardzo, jakbym chciała. Za to ich wykreowanie i wyrazistość były naprawdę w porządku. Najlepsza była Road i jest podejście do całej sprawy! ♥

Wizja przyszłości przedstawiona przez autora jest jednocześnie fascynująca i straszna. Przez te trzy tomy dzieje się wiele i z każdą kolejną stroną przeżywamy wszystko coraz mocniej. 

Powiem Wam, że w historię wciągnęłam się tak mocno dopiero od drugiego tomu. Pierwszy przedstawiał cały wykreowany świat i jego funkcjonowanie. Było dużo akcji, ale w porównaniu z kolejnymi częściami to pikuś. Przy drugim to ja siedziałam jak na szpilkach i zastanawiałam się tylko, co będzie dalej?!

Jeżeli macie ochotę na nową wizję przyszłości. Jeżeli nie straszne Wam apokalipsy i zagłady ludzkości, to jest idealna pozycja. Książki nie są długie, dlatego pochlania się je w kilka godzin. Kawał dobrej, polskiej literatury, który moim zdanie warto znać.
Dajcie koniecznie znać, czy książki czytaliście lub czy macie w planach ^^

Za możliwość przeżycia tylu wrażeń serdecznie dziękuję autorowi! ♥

3 komentarze :

  1. Zapowiada się ciekawie, jednak to niestety nie są moje klimaty. Nie wykluczam sięgnięcia po tę Trylogię, ale na pewno nie zdecyduję się na nią w najbliższej przyszłości.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie do końca moje klimaty, ale nie wykluczam, że kiedyś przeczytam :) w sumie nie boję się innych gatunków :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie jestem fanką tego gatunku, ale kto wke, może jeszcze kiedyś sięgnę po te tytuły :)

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka