#190 ""Jeśli nie wrócę za dziesięć minut, to będzie oznaczało, że zdarzyło się coś strasznego."- "Kłamca i szpieg"


Georges przeprowadza się do jednego z bloku w Brooklynie. Poznaje tam Safera i Candy, którzy są szpiegami. Razem mają misję, o której nie wolno nikomu mówić.  Dzięki tym znajomym Georges zapomina na chwile o swoich problemach, o tym że tata stracił pracę, a mam jest w szpitalu i o swoim szkolnym prześladowcy. Jednak im dalej z rozwojem śledztwa, tym więcej jest niewiadomych i chłopiec wyczuwa w tym podstęp.

Szczerze powiem, że do przeczytania tej książki skusił mnie jeden dialog, który jest z tyłu okładki. Poza nim szczerze nie wiedziałam czego mogę się spodziewać. Dostałam jednak bardzo lekką i zabawną historię!

Historia Georgesa jest przygnębiająca, ponieważ musi się wyprowadzić, tata otworzył swój biznes i nie ma czasu dla syna, a mama jest w szpitalu. Do tego w szkole jest uznawany za dziwaka i dokucza mu szkolna "elita". Wszystko zmienia się, gdy ojciec odpisuje na wiadomość o spotkaniu klubu szpiegów, od tego czasu życie chłopca się zmienia...

Bohaterowie tej powieści to dzieci. Każde z nich zmierza się ze swoimi problemami i lękami. Takie osoby możemy spotkać codziennie na ulicy czy w szkole. Jak dla mnie autorka bardzo dobrze wszystkich wykreowała, bo w pewnych momentach nawet utożsamiałam się z głównym bohaterem lub Candy. Do tego dzięki różnorodności charakterów ta powieść jest bardzo barwna.

Styl autorki jest bardzo lekki i przyjemny. Książkę dzięki temu czyta się błyskawicznie i z przyjemnością. Niektóre dialogi są komiczne i nie sposób się nie zaśmiać przy nich :D Wiadomo, że autorka pisała z myślą o młodszych czytelnikach, ale starsi też nie będą narzekać.

Podsumowując książka jest naprawdę dobra. Jest dużo śmiechu, jeszcze więcej szpiegów i tajemnic. Nie zabraknie także czasu na refleksje. To każda dla osób w każdym wieku. Młodsi będą mieć świetną frajdę rozwiązując tajemnice, a starsi znajdą tu te "drugie dno" i zobaczą, że niektóre dzieci mają naprawdę ciężko i czasem wystarczy rozmowa lub zainteresowanie by pomóc. To książka o przyjaźni, pokonywaniu własnych słabości i lojalności. Jeśli macie okazję to koniecznie po nią sięgnijcie!


Tłumaczenie: Krystyna Kornas| Wydawnictwo: Iuvi| Data wydania: 10 maja 2017| Liczba stron: 208| Gatunek: literatura młodzieżowa| Moja ocena: 7/10|
 
Za mój egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu IUVI! ♥ 
 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka