#192 Czy profesorowie muszą być we wszystkim dobrzy?- "Debiutant" ♥


Stephan we wtorki i piątki prowadzi na studiach wykłady z literatury. Jedna z jego studentek bardzo działa mu na nerwy, ponieważ ma bardzo nietypowy styl, jest bezczelna i ciągle się wtrąca. Jednak pomimo tego, to inteligentna osoba, a jej argumenty są bardzo przekonywające. Czy romans między studentką a profesorem jest możliwy? Jak panna Wild wpłynie na Stephana i jak zmieni jego życie?

Na początku coś o czym muszę wręcz powiedzieć, to to wydanie! Jakie ono jest cudne! Ta okładka jest boska! Uwielbiam takie, a ta przyciąga zdecydowanie uwagę czytelnika! ♥

Już na samym początku widać, że autorka złamała pewien schemat i to nie facet jest bogiem, tylko kobieta. To ona wprowadza mężczyznę w erotyczne sfery i uczy go wszystkiego po kroku. To już na sam początek zasługuje na pochwałę.

Powiem tak, nie licząc tego złamania schematu, książka niczym więcej się nie wyróżnia. Jest jak każdy romans, od nienawiści do miłości, potem kryzys i próba naprawienia tego. Nic nowego, prawda?

Główni bohaterowie są ciekawie wykreowani, ale czasami miałam wrażenie jakby autorka specjalnie próbowała ich na siłę poróżnić. Nie rozumiem, czemu miałoby to służyć, ale no cóż. Stephan to taki typowy samotnik i introwertyk. Dla niego najważniejszy jest porządek, schemat i książki. Za to Wild to jego kompletne przeciwieństwo. Bogini seksu, śmiała i otwarta na ludzi. Nie wstydzi się swojego ciała i lubi wyrażać wszystko w dosłowny sposób. Jednak i tak jest najlepszy przyrodni brat Stephana, Matt. Ten gość jest genialny. Jego teksty rozwalały system i ja nie mogłam pozbyć się banana z ust, gdy on się pojawiał ♥

Książka jest napisana bardzo lekkim i przyjemnym stylem. Nie nudzimy się przy niej, ale przeżywamy wzloty i upadki głównych bohaterów. Trochę żałuję, że poznajemy bliżej tylko historię Stephana, a nie Panny Wild no, ale może w drugim tomie to się zmieni.

Także, moim zdaniem Debiutant to dobra lektura na jeden, góra dwa wieczory. Lekka, niezobowiązująca lektura, która sprawi, że będziecie się uśmiechać lub wściekać z tego co robią główni bohaterowie. Jestem ciekawa jak potoczą się dalsze losy Panny Wild i Stephana, dlatego czekam już na Absolwentkę!


Tłumaczenie: Aga Zano| Wydawnictwo: HarperCollins Polska| Data wydania: 24 maja 2017| Liczba stron: 272| Gatunek: Literatura obyczajowa i romans| Moja ocena: 7/10|

Za możliwość przeczytania książki, serdecznie dziękuję wydawnictwu HarperCollins Polska! ♥

 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka