#5 Szkoła językowa: English Matters New YorkKażdy kojarzy New York, prawda? Czy z akcji jakiegoś filmu czy z tego, że Wasz idol tam mieszka. Jednak czy tam jest tak pięknie i kolorowo jak nam się wydaje?
 
W tym magazynie skupiamy się właśnie na tym mieście. Poznajemy symbole NY, karty wstępu, nazwy i okręgi. Dalej możemy poczytać o serialu z 1998 roku „Sex and the City”(Seks w wielkim mieście), który był właśnie tam nagrywany i wzbudzał wiele kontrowersji, ale dlaczego, to musicie się już sami przekonać :D 
W innym artykule obalamy mity związane z tym miastem. Czy NY jest dokładnie taki jak zostaje pokazywany w filmach i serialach? Jak tam jest naprawdę, musicie przekonać się sami. Kto nie chciałby żyć jak znane gwiazdy, pałać się w luksusie i sławie? Przeczytajcie wywiad z Ewą Buono, która opowiada o tym mieście i uzasadnia dlaczego to jej miejsce na ziemi. Jednak nie tylko to jest w tym magazynie, ponieważ poznajemy historię powstania i rozwoju tego miasta, kto, kiedy i w jakich okolicznościach założył NY, wiecie? Znajdziemy też informacje  co warto zobaczyć w Nowym Jorku, co jest warte zobaczenie, czym się to miasto wyróżnia. Na koniec też możemy nauczyć się przydatnych zwrotów, przydatnych podczas podróży taksówką czy metrem. Czyli coś bardzo przydatnego :)

Jak sami widzicie ten magazyn jest bardzo edukacyjny. Bardzo miło i szybko się go czytało. Wiele można się z niego dowiedzieć, dlatego jeżeli macie okazję to koniecznie go przeczytajcie! :)

Ja za mój egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwo Colorful Media! ♥
ZACZYTANEGO DNIA ŻYCZĘ! ♥
 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka