#134 "Czasami musimy używać brutalnych słów, bo inaczej nikt nas nie słucha."- "Wszystko to co wyjatkowe" ♥Nanette to dziewczyna, która robi wszystko to czego się od niej oczekuje. Jest uczynną córką, tylko stara się być dla rodziców idealnym dzieckiem. W szkole gra w szkolnej drużynie piłki nożnej i strzela bramki tak jak każe jej trener i czego oczekuje od niej drużyna. Jednak w jednej sprawie nie idzie za tłumem- umawianie się ze starszymi chłopakami, tylko w jednym celu. Pewnego dnia dostaje od swojego nauczyciela książkę, która może zmienić jej życie. Po lekturze dziewczyna jest tak zafascynowana się, że umawia się na spotkanie z autorem, który tym bardziej ją zmieni. Tak ono życie Nanette zmieni się nieodwracalnie, tylko czy na lepszy czy na gorsze?


Książki Matthew Quicka uwielbiam, jak sami wiecie. Dlatego po jego kolejną książkę sięgnęłam z wielkim zapałem.Nie spodziewałam się w żadnym stopniu tego co w niej znalazłam... Po opisie spodziewałam się czegoś podobnego do "Teraz albo nigdy" Sarah Dessen. Jednak pan Quick napisał coś co zawładnęło mną w 100% i bardzo utożsamiłam się z główną bohaterką.

Jeżeli kiedyś czytaliście jakąkolwiek książkę tego autora to wiecie, że pisze on o bardzo współczesnych tematach i trafia do wielkiego grona odbiorców. Tak jest i z tą powieścią. Tym razem na pierwszy plan idą ludzie odrzuceni przez społeczeństwo. Dziwacy. Inni. Ci dziwacy których można bić, wyzywać i znęcać się. Główna bohaterka dzięki swojej książce zmienia sposób myślenia, dostrzega to, czego wcześniej nie widziała i po raz pierwszy chce mieć swoje zdanie.

Bohaterowie tej powieści to bardzo smutne osoby, po przejściach. Każda z nich zmaga się ze swoimi demonami przeszłości jak i teraźniejszości. Gdy są ze sobą wydawać by się mogło, że razem mogą przenosić góry i znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania tego świata. Jednak nie każda postać skończy swoją historię z happy endem...

Dużą rolę w tej historii odgrywają książki i poezja. Przecież to Kosiarz balonówki zapoczątkował to wszystko i połączył tych ludzi. Dalej to dzięki poezji bohaterowie wyrażali swoje uczucia, starali się zrozumieć świat i zostawić po sobie jakiś ślad. Do tego książka jest pisana w tak genialny sposób, że ja, osoba która uwielbia w książkach zaznaczać ciekawe cytaty lub momenty podarowałam sobie tutaj, bo zaznaczyłabym całą książkę i zabrakłoby mi pewnie karteczek :D

Naprawdę gorąco polecam Wam tę książkę. Czyta się ją błyskawicznie. Mi zajęła raptem jeden wieczór, czego w żadnym stopniu nie żałuję i chce tylko więcej. Książki Matthew Quicka przemawiają do mnie na swój sposób. Zawsze trafia na jego książki gdy tego potrzebuję i bardzo mi pomagają. Tak samo było jest i w tym przypadku. Dlatego wiem, że nie raz jeszcze wrócę do tej książki i jestem pewna, że odnajdę w niej jeszcze wiele ciekawych rzeczy, których za pierwszym razem nie dostrzegłam.


Ja za swój egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu HarperCollins Polska! ♥ 


Moja ocena 9/10 


ZACZYTANEGO DNIA ŻYCZĘ! ♥

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka