#25 "Czasami najtrudniej jest zadać najprostsze pytania." - "Hopeless" Collen Hoover ♥


Część Wam!
Dzisiaj przychodzę do Wam z recenzją cudownej, kochanej, najlepszej i niepowtarzalnej książki "Hopeless" Możecie liczyć na to, że będzie to bardzoooo przesłodzona recenzja :D I przepraszam, że wcześniej jej nie dodałam, ale urodziny przyjaciółki i w ten weekend były dni Mławy i koncerty, więc wiecie było trzeba poszaleć :D


Autor: Collen Hoover

Tłumaczenie: Piotr Grzegorzewski

Cykl: Hopeless (tom 1)

Data premiery: 18.06.2014r.

Ilość stron: 424

Moja ocena: 11/10
Opis:

Czasem odkrycie prawdy może odebrać nadzieję szybciej niż wiara w kłamstwa.
To właśnie uświadamia sobie siedemnastoletnia Sky, kiedy spotyka Deana Holdera. Chłopak dorównuje jej złą reputacją i wzbudza w niej emocje, jakich wcześniej nie znała. W jego obecności Sky odczuwa strach i fascynację, ożywają wspomnienia, o których wolałaby zapomnieć. Dziewczyna próbuje trzymać się na dystans – wie, że Holder oznacza jedno: kłopoty. On natomiast chce dowiedzieć się o niej jak najwięcej. Gdy Sky poznaje Deana bliżej, odkrywa, że nie jest on tym, za kogo go uważała, i że zna ją lepiej, niż ona sama siebie. Od tego momentu życie Sky bezpowrotnie się zmienia. "Im bardziej płaczę, tym słabsza się staję. Nie jestem już niczym więcej jak naczyniem na łzy, które nie przestają płynąć." Autorka:


O Collen Hoover słyszałam bardzo wiele i dobrych i złych opinii. Bałam się trochę, że mi się nie spodoba i zawiodę się, lecz gdy na urodziny dostałam drugą część, czyli Losing hope postanowiłam nareszcie sięgnąć po książki oto tej autorki. Co to było! Zakochałam się w jej twórczości <3. Styl pisania jest bardzo przyjemny, lekki i łatwy do zrozumienia. Przekaz prosty, a zarazem treściwy. W tej powieści nie brakowało niczego. Była dopracowana do perfekcji! W najbliższym czasie mam zamiar sięgnąć po inne jej powieści i mam nadzieję, że będą tak dobra jak Hopeless. "Nie zasługuję na dotykanie cię, dopóki nie będziesz wiedzieć, że dotykam cię, bo cię kocham i z żadnego innego powodu."Fabuła:

Sky to dziewczyna, która wśród rówieśników  ma miano  dziwki. Holder jest uważany za nieokrzesanego chuligana, który nie toleruje gejów i bije ich przy każdej możliwej okazji. Totalne przeciwieństwa, różne charaktery, a połączy ich niesamowite i cudowne uczucie. Ale jak to się stało, że się poznali, zakochali itp? Żeby się tego dowiedzieć musicie koniecznie przeczytać Hopeless! Historia wydaje się z początku prosta i banalna co jest prawdą. Tak do połowy jest podobna do historii Eleonory i Parka, dwoje outsiderów, a łączy ich niesamowite uczucie, lecz to co dzieje się na ostatnich 150 stronach tej powieści wali z nóg i wyciska miliony łez. Tyle zwrotów akcji, tyle patologii, kłamstw, ucieczek.. och za dużo tego!
Jedną z rzeczy, za które kocham książki, jest to, że dzieli się w nich ludzkie losy na rozdziały. To niesamowite, ponieważ nie można tego zrobić w prawdziwym życiu. [..] Niezależnie od tego, co się dzieje, życie toczy się dalej, czy ci się to podoba, czy nie, i nigdy nie możesz pozwolić sobie na to, żeby się zatrzymać i po prostu złapać oddech.Bohaterowie:

Sky to dziewczyna, która ma nietypowe życie. Ma jedną przyjaciółkę, która mieszka naprzeciwko jej domu. Uczy ją mama w domu. Do tego kobieta nie jest zwolenniczką nowoczesnej technologii, więc Sky nie ma telefonu, komputera czy telewizora. Dziewczyna to tego uwielbia biegać. Mimo tego żyje normalnie. Jest radosna, uparta i umie postawić na swoim. czasami jest zbyt szczera, ale między innymi za to uwielbia ją Holder <3
Za to Holder mięśniak, przystojniak, lojalny kumpel i chłopak, uroczy, kochany i tak mogłabym go opisywać przez cały post <3 Holder uważa, że wszystko co złego wydarzyło się u niego w przeszłości to z jego winy. Hopeless- beznadziejny, tak brzmi jego tatuaż, i nie oznacza jedynie beznadziejne, ma drugie dno... Jednak jego życie powoli nabiera sensu gdy spotka Sky. Wszystko się zmienia, a zwłaszcza on i ona! Holder za wszelką cenę chce chronić i uszczęśliwiać Sky. Zrobiłby dla niej wszystko!"Nie możesz się wściekać z powodu prawdziwego zakończenia. To na sztuczne happy endy powinnaś się wkurzać."

Podsumowanie:


Książka jest wspaniała. Opowiada historię, która jest nietuzinkowa i niespotykana zbyt często w książkach New Adult. Jest wyjątkowa, urocza i to typowy wyciskacz łez. Czyta się ją z prędkością światła, bo koniecznie chcesz  wiedzieć co się zaraz stanie. Czytelnika jest obserwatorem czegoś niesamowitego, tego jak rozwija się pierwsza miłość i jakie trudności temu uczuciu towarzyszą. Jest cudowna, wspaniała, urocza i jednocześnie pouczająca, smutna i patologiczna. Nic nie jest takie jak się mogło wydawać, a bohaterów czekają ciężkie czasy i wiele trudnych decyzji.

Polecam ją wszystkim nawet chłopakom, może pierwsza część jest pisana z perspektywy Sky, ale za to druga już z perspektywy Holdera. Szczerze to z tej książki chłopcy mogliby uczyć się jacy powinni być wobec dziewczyn.

Piosenką, która jest idealna podczas czytania jest: Video- "Wszystko jedno"  
 WAKACYJNEGO ZACZYTANIA ŻYCZĘ! ♥

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka