#684 "Śpiewała. Nie. Ona nie śpiewała. Śpiewać może każdy. Ona malowała dźwięki z miłości do muzyki."- "Dream Lake" ♥


Margo bierze udział w obozie musicalowym, zaś Tobi na obozie komputerowym. Obydwa odbywają się nad jednym jeziorem. Dla dziewczyny jest to szansa, by stanąć na dużej scenie, bo najlepsi na obozie dostaną bilety na Broadway, by tam wystąpić i mieć szansę na rozwinięcie kariery. Dla chłopaka to okazja by odciąć się od trudnej sytuacji rodzinnej, ponieważ jego rodzice są rozwodzą, a on musi stać pomiędzy nimi. Ich niespodziewane spotkanie może odmienić ich życie. Tylko przed jakimi przeciwnościami będą musieli stanąć? Czy uda im się spełnić marzenia?


Po Broken Wings byłam ciekawa kolejnych książek autorki, dlatego z niecierpliwością czekałam na premierę tego tytułu. Muszę przyznać, że po tych dwóch zostanę fanką twórczości Pani Irminy, bo tworzy naprawdę wartościowe fabuły. W tym przypadku opis może nie zapowiada niczego ekscytującego, a jednak porusza kilka poważniejszych kwestii z którymi mogą mierzyć się młode osoby.


Jestem zaskoczona tym, że w przypadku tej autorki bardziej podobają mi się męscy bohaterowie niż kobiece. Tobi jakoś od początku emanował pozytywnym vibem i jakoś łatwiej było mi się z nim utożsamić. Chłopak jest raczej introwertykiem, który nie jest skory do zwierzeń. Ukrywa w sobie wiele bólu przez sytuację rodzinną, jednak to dobry chłopak. Nie chce nikomu zaszkodzić, a potrzebuje tylko zrozumienia i akceptacji. Margo zaś można uznać za typową nastolatkę. Uwielbia to co robi i chce się tym zajmować zawodowo. Wydarzenia z przeszłości sprawiły, że chwyta każdą chwilę. Jednak nie zawsze dostrzega cierpienie innych. Jest trochę szalona, ale w dobrym tego słowa znaczeniu. Nowo poznane współlokatorki szybko stają się dla niej najbliższymi osobami i nie ma problemów z nawiązywaniu nowych znajomości.


Książkę czyta się naprawdę szybko i przyjemnie. Chociaż na początku miałam delikatny problem w zaangażowanie się w nią, ale później już przepadłam i nie mogłam się oderwać. Autorka dużo nawiązuje do książki Johna Greena "Szukając Alaski" i to do tego stopnia, że nabrałam ogromnej ochoty, by ponownie ją przeczytać. To też jest ważny tytuł dla naszych głównych bohaterów. Porusza takie tematy jak: samotność, niezrozumienie przez rówieśników, poświęcenie się dla pasji i czy da się ją połączyć z miłością, plus trudne relacje z rodzicami.


Finalnie to powieść, która nieraz zaskoczy i poruszy czułe struny czytelnika. Fenomenalny tytuł dla nastolatków, którzy próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości i nie wiedzą jak postąpić dalej. Zapoznawanie się z nią to była czysta przyjemność, dlatego mam nadzieję, że i Wy dacie jej szansę. Mi w tym momencie zostaje już tylko czekanie na kolejne premiery powieści autorki!


| Autor: Irmina Maria| Wydawnictwo: HarperYA!| Data wydania: 27.03.2024| Liczba stron: 336| Gatunek: literatura młodzieżowa| Moja ocena: 8/10|


Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu HarperYA! ♥Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka