#121 "Umarli widzą to, w co wierzą, że zobaczą. Tak samo jest z żywymi. To cały sekret."- "Dom Hadesa" ♥

Będę się bardzo, ale to bardzo starać by w tej recenzji nie pojawiły się żadne spojlery odnośnie poprzednich część i wiedzcie, że jest to cholernie trudne! :DPrzepowiednia siedmiorga jest bliska spełnienia. Bohaterowie muszą zmagać się z bardzo ciężkimi wyzwaniami, strasznymi potworami i upartymi bogami. Każdy z herosów jest wystawiony na próbę, której albo podoła albo zginie.  Do tego czas nie jest ich sprzymierzeńcem....

 

Co się w tej części dzieje! Nie ma chwili spokoju, bo ciągle jak nie potwory to rzymianie, jak nie bogowie to walające się ruiny i tak na zmianę. Naprawdę ta siódemka ma przechlapane na całego. Potwory życzą im śmierci, bogini chce rozlać ich krew w Olimpie, a rzymskie i greckie osobowości bogów kłócą się ze sobą, powoduję schizofrenię bogów i większość jest przez to bezużyteczna.

Do tego tak jak wspominałam w filmiku chyba Rick Riordan nie lubi tych postaci, bo tak się nad nimi pastwi, że aż mi wszystkich szkoda- nawet wkurzająco- perfekcyjnego Jasona. Zwłaszcza żal mi było i jest Percy'ego i Annabeth, bo to z czym oni muszą się zmierzyć jest straszne! Co ciekawe bardzo zaskoczył mnie Nico i to co on wyznał wmurowało mnie na całego!

Akcja pędzi na łeb na szyję nie możemy spokojnie otrząsnąć się z jednego niebezpieczeństwa, bo drugie już się pojawia, a zmienna perspektywa (jeszcze jak wszyscy ją rozdzieleni) nie pozwala mnie uregulować pulsu.

Dlatego jeżeli zaczęliście czytać serię Olimpijscy herosi to koniecznie musicie ją kontynuować, bo z każdym kolejnym tomem zbliżamy się do wielkiego końca, który zapowiada się epicko! ♥ Ja ostatni tom mam zamiar przeczytać podczas 7ReadUp i już nie mogę się tego doczekać ♥

Moja ocena: 10/10


|"Zagubiony heros"| "Syn Neptuna"| "Znak Ateny"| "Dom Hadesa" | "Krew Olimpu"|


ZACZYTANEGO DNIA ŻYCZĘ! ♥

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka