#120 Przeprowadzka, bójka i biblioteka!- "Pax. Pal przekleństwa" ♥Alrik i Viggo to bracia, którzy trafili do rodziny zastępczej i mają właśnie iść pierwszego dnia do szkoły. Oczywiście chłopcy źle wypadli, ponieważ wdali się w bójkę. Alrik, którego zdenerwowało złe potraktowanie przez nauczyciela i w gniewa wybija szybę w oranżerii. Za karę bracia mają pomóc starszemu rodzeństwu w pracy. Jak się okazuje Estrid i Magnar mają inne plany wobec młodych i wystawia ich na nieciekawą próbę...Książka, która jest raczej skierowana do młodszego czytelnika, a mnie taką starą zafascynowała! Jest to historia na godzinkę, bo czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie do tego w środku są jeszcze rysunki, które ułatwiają wyobrażenie sobie wszystkiego.

Historia chłopców wciąga od samego początku. Ciągle coś się dzieje i sprawia, że chcemy wiedzieć co się zaraz stanie. Dlatego czyta się ją szybko i z zaciekawieniem.

Bohaterowie są ciekawi. Alrik to chłopak, który jest rozsądny i nie działa impulsywnie. Dba o brata i chce dla niego jak najlepiej. Viggo to kompletne przeciwieństwo brata. Impulsywny, zaborczy i zabawny. Rodzeństwo Estrid i Magnar to bardzo tajemnicze postacie, które mimo swojej dziwności są wspaniali <3

Podsumowując Pal przekleństwa to świetny początek serii. Jak na razie z tego co wiem tych część wydanych jest pięć, szósty jest w drodze, a ona ma mieć dziesięć. I ja już nie mogę sie doczekać kiedy sięgnę po kolejną <3 A Wy czytaliście tą książkę? A może zamierzacie? Dajcie znać :)

Moja ocena: 7/10

|"Pal przekleństwa"|"Grim"|"Myling"|"Bjera"|"Upiór"|"Wodnik"|

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina! ♥

ZACZYTANEGO DNIA ŻYCZĘ! ♥

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka