Kilka ciekawych książkowych propozycji od Wydawnictwa We Need YA/ Czwarta Strona


Czas na kolejną odsłonę książek do danego Wydawnictwa, na które moim zdaniem warto zwrócić uwagę. Dzisiaj padło na Wydawnictwo We Need YA/ Czwarta strona. Ogólnie powiem Wam tak, czytałam od nich naprawdę dużo książek, ale tylko kilka było takich, które na naprawdę długo zapadły mi w pamięć. Tutaj wydaje mi się, że będzie więcej propozycji niż od Media Rodziny, ale to wyjdzie w praniu. Także jeśli jesteście ciekawi, które pozycje naprawdę zapadły mi w pamięć i będę polecać z ręką na sercu, to serdecznie zapraszam!Tak jak w poprzednim poście, tak i w tym, kolejność jest przypadkowa


1. Gdyby ocean nosił twoje imię Tahereh Mafi

To była moja jedna z najlepszych książek przeczytana w 2019 roku. Shirin żyje w bardzo religijnej rodzinie, ciągle się przeprowadza i dlatego ma duże trudności z nawiązaniem i utrzymaniem znajomości. Nie ułatwia tego fakt, że kilkanaście miesięcy wcześniej był pamiętny zamach z 11 września, a ona jest muzułmanką. Dziewczyna nie może odnaleźć się w nowej szkole i wszystkich od siebie odtrąca. Gdy na jej drodze pojawia się Ocean, dużo rzeczy jeszcze bardziej się komplikuje. Chłopaka nie interesuje jej wyznanie, tylko ona sama. Chce ją poznać i się zaprzyjaźnić, ale czy uda mu się zburzyć mury, którymi otoczyła się dziewczyna? Czy ta znajomość ma przyszłość? Jakie będą tego konsekwencje? Historia nie jest lekka i przyjemna. Tutaj mamy pokazane jak trudno żyć osobom, które wyznają inną religie niż większość. Pokazana jest dziewczyna, która nie jest pogodzona ze swoim losem i musi bronić się z każdej strony. Z drugiej strony taka obrona i mury powodują, że potem ciężko zrozumieć jej, że nie każdy człowiek jest zły i są jeszcze dobrzy ludzie. Przepiękna, wzruszająca i pouczająca książka, że nie wiara jest podstawą, by kogoś osądzać.2. Nasz ostatni dzień Adam Silvera
Co byście zrobili, gdybyście dowiedzieli się że za 24 godziny umrzecie? W takim świecie żyje dwójka głównych bohaterów. Każdemu człowiekowi z góry jest przepisane kiedy odejdzie z tego świata. Dobę przed tym dostaje wiadomość, że tyle czasu im zostało. Mateo i Rufun odnajdują się na forum i razem postanawiają spędzić te ostatnie godziny. To powieść, która nie pokazuje walki z systemem czy przeznaczeniem, tylko zmusza do refleksji. Autor chciał nas uświadomić, że każda chwila jest ważna, bo nie wiadomo kiedy nadejdzie koniec. Nie należy odkładać planów na później, bo nie wiemy czy będziemy mieć szansę na zrealizowanie tego. Kolejna powieść, która wzrusza i poucza.

3. Seria Zapomniana Księga Paulina Hendel

Hubert budzi się w nieznanym miejscu i kompletnie nie wie co się z nim stało. Jak się okazuje, nie pamięta ostatnich siedmiu lat, a świat zmienił się diametralnie. Padła elektryczność, część ludzkości odeszła z powodu zarazy, a dawno zapomniane demony znów zagościły na polskich ziemiach. Chłopak wyrusza w podróż by odkryć co się stało i dlaczego nie pamięta tylu lat. Seria dla tych, co lubią mitologie i wierzenia w tle. W tej serii jest dużo akcji, walk i tajemnic. Główny bohater z tomu na tom bardzo się zmienia, a zadania stają się coraz bardziej niebezpieczne. Bardzo ciekawa, wciągająca i nieprzewidywalna seria, której kolejny tom niedługo powinien się pojawić na rynku.

4. Z popiołów Martyna Senator

Sara przeszła coś traumatycznego i odcięła się od ludzi. Michał został zraniony przez swoją byłą. Ta dwójka poznaje się w niezbyt korzystnych warunkach, ale od razu czuć, że na tym jednym spotkaniu się nie skończy. Dwie poranione dusze, mury odgradzające uczucia czy to wszystko da się uleczyć i naprawić? Muzyka jest lekarstwem dla duszy, czy na te też podziała? Powieść, która nie raz złamie Wam serce i doprowadzi do łez. Przepiękna, wciągająca, a zachwyty nad nią są w pełni uzasadnione i zrozumiałe. Kolejne części dla mnie nie były już tak dobre jak ta.

5. Trylogia Księga skór Alice Broadway

Przyznam się, że jeszcze nie zapoznałam się z ostatnim tomem, ale już teraz mogę ją polecić. Leora żyje w świecie, gdzie każdy uczynek zostawia na skórze trwały ślad. Gdy jej ojciec umiera, jest przekonana, że z jego skóry zostanie utworzona księga, ponieważ był on wspaniałym i dobrym człowiekiem. Gdy na jaw wyjdą nowe fakty, dziewczyna będzie musiała się zastanowić, czy rzeczywiście znała tak dobrze swojego tatę. Jak dla mnie jest to świetny i pomysłowy świat. Główna bohaterka chce spełnić się i wykonywać zawód, o którym zawsze marzyła. Nie jest to jednak proste. Nie wie, że czeka ją zupełnie inna misja i będzie musiała zdecydować czy być wierna rodzinie czy państwu. Debiut autorki, który moim zdaniem wypadł naprawdę dobrze! Może jest to podobna historia do wielu innych, ale jednak ma w sobie coś, co sprawia, że chcemy to czytać dalej. Bardzo lekki i przyjemn styl sprawia, że można tą serię pochłonąć za jednym zamachem.

6. Siedmiu mężów Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

To jest po prostu cudowna historia, którą zdecydowanie musicie przeczytać. Gwiazda kina pod koniec życia chce opowiedzieć swoją prawdziwą historię i wyjaśnić wszystkie sprawy związane z jej siedmioma mężami. Historia cudna, smutna, fikcja przeplatana z faktami to prostu cudo! Powieść przez którą można uwierzyć, że taka osoba rzeczywiście istniała, a to jej prawdziwa biografia. To coś po prostu genialnego i niepowtarzalnego!


No dobra i to już wszystkie moje propozycje. Wiem, że Czwarta Strona wydaje jeszcze książki Remigiusza Mroza, ale o jego książkach będę chciała napisać oddzielny post, jak uporam się jeszcze z kilkoma jego powieściami, by mieć względne pojęcie. Także dajcie znać czy znacie te powieści, czy Was również tak zachwyciły i jakich tytułów tutaj brakuje

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka