PREMIEROWO #435 "Być może ten człowiek nie był jednak aż tak szalony. A może ona nauczy się doceniać jego szaleństwo."- "Papierowy mag" ♥


Ceony długo walczyła o to, by spełnić marzenia. Po skończeniu szkoły z najlepszymi wynikami chciała zostać Wytapiaczem i zajmować się metalem. Los jednak zrobił ją w konia i dziewczyna trafia pod skrzydła papierowego maga, by zostać Składaczem. To najnudniejsze i najmniej przydatne zajęcie w całym społeczeństwie. Ma zamieszkać u szalonego maga Emery’ego Thane’a. Po pewnym czasie perspektywa zajęcia się tym stanowiskiem nie wydaje się głównej bohaterce aż takie tragiczne, do pewnego momentu... Czy jej nastawienie ulegnie zmianie? Jak papier może przydać się w walce? Jakie tajemnice skrywa mag?

Długo zastanawiałam się co spotka mnie w tej powieści. Z jednej strony zapowiadała się ciekawie i nazwy zajęć były intrygujące. Jednak z drugiej skądś to już znałam i nie sprawiało mi to takiej frajdy. Dlatego czekałam aby na to by się za nią zabrać. Jednak środek mocno mnie zaskoczył!

Historia usytuowana jest na mniej więcej XIX wieczny Londyn, każdy mag na swoje miejsce zadanie i osób w danej specjalizacji musi być tyle samo. Dlatego główna bohaterka ze względu na brak zainteresowania trafia właśnie na stanowisko Składacza.

Bohaterowie są naprawdę interesujący. Ceony to dziewczyna, która nie ukrywa swoich uczuć, otwarcie wyraża swoją opinię, co często doprowadza do śmiesznych sytuacji. Mimo tego jest uczciwa, lojalna, pracowita i bardzo podobała mi się jej fotograficzna pamięć (która bardzo przydałaby mi się teraz na studiach). Zaś mag jest bardzo tajemniczy, ekscentryczny i małomówny. Zachowuje się specyficznie, jednak im dalej leci fabuły, tym bardziej można go zrozumieć i polubić.

Książkę czyta się lekko i przyjemnie, bardzo szybko można ją przeczytać i szczerze to zastanawiam się o czym będą kolejne części, ponieważ na dobrą sprawę powieść mogła się zakończyć na tym pierwszym tomie, chociaż niewykorzystany zostałby potencjał tych wszystkich specjalizacji magicznych, o których dużo przewija się w książce. Dlatego zdecydowanie będę czekać na kolejną część.

Podsumowując Papierowy mag to naprawdę ciekawa pozycja dla każdego nastolatka. Opowieść o akceptacji, zrozumieniu i lojalności. Pokazuje, że nie wszystko co sobie zaplanujemy może się spełnić, ale może wcale źle na tym wtedy nie wyjdziemy. To książka, którą szybko przeczytacie i będziecie wyczekiwać na kolejną część. A jeśli miałabym porównać ją do innej książki, to chyba najbardziej odpowiada Dziewczyna, która wybrała swój los. Obydwa światy działają na dość podobnych zasadach i niecodzienne umiejętności to żadna nowość.

| Autor: Charlie N. Holmberg| Tłumaczenie: Monika Wiśniewska| Cykl: Papierowy mag (tom 1)| Seria: Young| Wydawnictwo: Kobiece| Data wydania: 03.06.2020| Liczba stron: 232| Gatunek: fantastyka| Moja ocena: 7/10|

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu! ♥

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka