#439 Sekunda na reakcje...- "Morze odpływ" ♥


Patryk spędza wakacje z rodzicami nad morzem. Ten wyjazd na zawsze utknął im w pamięci. Po powrocie wszystko się zmienia. Chłopak zrobił sobie przerwę w nauce i codziennie odwiedza galerię sztuki. Jednak nie jest to dla niego tylko okazją by obejrzeć obrazy, ale też coś innego. Nic nie jest tu pewne i do samego końca nie wiadomo jak to się wszystko skończy...


Ta recenzja pewnie nie będzie długo, ponieważ książka również nie jest długa. To powieść która jest jedną wielką tajemnicą. Poznajemy bieżące wydarzenia wraz ze wspomnieniami z przeszłości. Chłopak przeżywa traumę i zaczyna mieć szalone pomysły.

Patryk jest naprawdę bardzo interesującą postacią. Chłopak próbuje się pogodzić z przeszłością, ale nie potrafi. Zamyka się w sobie i popada w kłopoty. Zaprzestał kontynuować swoją pasję, którą jest malarstwo. Zaprzestał tworzenia i zaczął podziwiać jedną wystawę, która świetnie oddaje jego myśli. Jeżeli chodzi o pozostałych postaciach to warto wspomnieć o pewnym mężczyźnie, który pojawia się pod koniec powieści, ale swoim podejściem i rozmyśleniami sprawia, że ciężko o niej zapomnieć.

Mimo że książka jest krótka, to jest naprawdę ciekawa i intrygująca. Porusza ciężkie tematy w nietypowy sposób i dopiero rozumiejąc wydarzenia z przeszłości można oceniać historię jako całość. Zakończenie sprawia, że całe nasze podejrzenia idą w nicość, to kompletnie mnie zszokowało i sprawiło, że wszystko odebrałam inaczej.

Podsumowując ta książka jest naprawdę intrygująca. Jest specyficzna i mimo że nie mam tutaj wartkiej akcji, to trudno się od niej oderwać. Każdy kolejny rozdział sprawia, że zaczynamy myśleć coś innego i do samego końca nic nie wiadomo. Dlatego mam nadzieję, że Was tym zainteresuje i sięgniecie po tą niepozorną książeczkę!

| Autor: Grzegorz Gortat| Wydawnictwo: Media Rodzina| Data wydania: 20.05.2020| Liczba stron: 128| Gatunek: Literatura młodzieżowa| Moja ocena: 6/10|

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina! ♥


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka