#366 Czy ta dwójka jest sobie przeznaczona?- "Dziewczyna taka jak ja" ♥


Joss dwukrotnie uniknęła śmierci. Dwa razy uratował ją ten sam chłopak. Za każdym razem potem on znika, tym razem nie jest inaczej. Dziewczyna jednak nie traci nadziei i postanawia, że tym razem to ona go ocali. Rozbita emocjonalnie, z uszczerbkiem na zdrowiu Joss wyrusza na poszukiwania. Jakie tajemnice odkryje? Czy odnajdzie Wesa? Czy ta dwójka jest sobie przeznaczona?


Zaczynając tą książkę nie wiedziałam czego tak do końca się spodziewać. Po opisie wydawało mi się, że większość powieści to będzie podążanie za wskazówkami i szukanie chłopaka. Autorka jednak poszła w kompletnie innym kierunku, który mocno mnie zaskoczył, ale o co dokładnie chodzi to zaraz Wam wyjaśnię.

Rzeczywiście Joss wraz z przyjacielem wyruszają na poszukiwanie Wesa. Jednak chłopak odnajduje się dość szybko. Pierwsze sto stron, a dzieje się to, co przypuszczałam, że stanie się na samym końcu. Dalsza część historii to szukanie własnego ja, radzenie sobie z niepełnosprawnością i poznawanie własnej rodziny. Ojciec Joss zaczyna trochę kombinować przez co dziewczyna będzie miała jeszcze więcej problemów. Szczerze, to Wam powiem, że nie wiem co dokładnie mogę powiedzieć o tej pozycji, ponieważ mogę coś zdradzić. 

Bohaterowie nadal byli tak dobrze wykreowani jak w poprzedniej części. Joss na szczęście nie poddała się, po wydarzeniu z poprzedniego tomu. Dalej walczy, stara się i nie pozwala by przeciwności ją zwyciężyły. Jest również uparta i nieustępliwa. Broni swoich racji i chce by jej najbliżsi byli bezpieczni i szczęśliwi. Wes zaś znowu się zmienił. Przez kolejne doświadczenia stał się bardziej czujny, jednak również bardziej zamknięty w sobie. Nie ma co mu się dziwić, jednak czasami było to aż nadto przesadzone. Nie wiem jak to określić, ale również ten wątek nadnaturalny (?) też średnio przypadł mi do gustu i był zbyt naciągany.

Książkę czyta się naprawdę szybko i ciężko się od niej oderwać. Pierwszy tom odrobinę mi się dłużył i ciągnął, a ten wręcz przeciwnie. Co chwile się tutaj coś działo, bohaterowie mieli nowe informacje, nowe zagrożenia i wyzwania. Tutaj nie było czasu na nudę, zwłaszcza na końcówce! W ogóle samo zakończenie kompletnie mnie zbiło i nie mogłam uwierzyć w to wszystko! Normalnie miałam łzy w oczach i było mi naprawdę przykro!

Podsumowując Dziewczyna taka jak ja to naprawdę świetna kontynuacja! Pełna akcji, nieoczekiwanych obrotów spraw i pełna tajemnic. To książka, która nieraz Was zaskoczy i zakończenie, które złapie za serducha. Ogromnie polecam i czekam na kolejne książki tej autorki!

Autor: Ginger Scott| Tłumaczenie: Monika Wiśniewska| Cykl: Jak my (tom 2)| Seria: Young| Wydawnictwo: Kobiece| Data wydania: 19.06.2019r.| Liczba stron: 336| Gatunek: romans| Moja ocena: 8/10|


Książkę możecie kupić tutaj: Dziewczyna taka jak ja


A tutaj polecam sprawdzić bestsellery


Za książkę serdecznie dziękuję księgarni TaniaKsiążka.pl! ♥

3 komentarze :

  1. Nie czytałam pierwszego tomu, ale ogólnie to nie moje klimaty ;).[kreatywna-alternatywa]

    OdpowiedzUsuń
  2. Szybka Gotówka - https://redirect.qxa.pl/YxNh9 - Uzyskaj Szybką Pożyczkę

    OdpowiedzUsuń
  3. 37 year old Physical Therapy Assistant Giles Norquay, hailing from Manitou enjoys watching movies like The Private Life of a Cat and Kayaking. Took a trip to Belovezhskaya Pushcha / Bialowieza Forest and drives a Eclipse. mozna sprobowac tutaj

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka