#305 "Mężczyźni nie niszczą kobiet. Oni je pochłaniają pod każdym względem."- "Ciało" ♥Gillian, kobieta która niedawno wyrwała się z toksycznego związku i teraz pracuje w fundacji, która pomagam dziewczynom z podobnymi problemami. Wielokrotnie podkreśla, że po ostatnim związku, nie zaufa ponownie facetowi, ani nie pozwoli by kolejny, zawładnął jej życie. Wszystko zmienia się, gdy poznaje w barze Chase, wysokiego, nieziemsko przystojnego mężczyznę. Ich losy się przeplatają, ponieważ jak się niespodziewanie okazuję, Chase jest szefem głównej bohaterki. Czy taki związek ma szansę przetrwać? Czy to będzie kolejny mężczyzna, który będzie chciał kontrolować Gillian na każdym kroku?


Czytając opis z tyłu spodziewałam się mocnej, mrocznej i psychologicznej książki z gorącym romansem. Sądziłam, że to będzie coś w stylu trylogii Morfeusza. A co otrzymałam? Romans, gdzie bohaterka obiecuje sobie, że czegoś nie zrobi, a kilka stron później robi dokładnie to, czego nie miała. Jaka w tym logika? Naprawdę długo zbierałam się, by w końcu napisać recenzje, ponieważ nie wiem nadal, co o niej powiedzieć. Z jednej strony była całkiem niezła, a z drugiej często sobie zaprzeczała.

Sama historia nie jest jakaś oryginalna czy wnosząca coś nowego do naszego życia. Zwykły romans z powielanymi schematami i dość dziwnymi bohaterami. Kobieta po przejściach, która nie ma w planach zakochania się i mężczyzna obrzydliwie bogaty, który upodobał sobie główną bohaterkę i chce ją mieć tylko dla siebie. Jest chorobliwie zazdrosny i chce ją kontrolować na każdym kroku, nie ceni jej prywatności i musi wszystko o niej wiedzieć.

Bohaterowie są naprawdę dziwnie skonstruowani. Liczyłam, że jak będą oklepane schematy fabularne, to może przyjemniej bohaterowie utrzymają poziom. Aha, dobre marzenie. Gillian bardzo angażuje się w swoją pracę, chce pomagać kobietom, które przeszły podobne rzeczy co ona. Jednak gdy pojawia się męski bohater, cała fundacja leci na dalszy plan i choć co jakiś czas jest drobne wspomnienie o tym, to tylko chwilowe, bo blask Chase przyćmiewa wszystko inne. No i tak jak wcześniej wspominałam, bohaterka nie chce się zawładnąć ponownie facetowi, nie chce się uzależnić i ogólnie tego typu sprawy. Nagle ponownie pojawia się Chase i ona o tym zapomina, albo inaczej, ona pamięta że coś takiego sobie obiecywała, ale w tej wersji jej się nagle podoba, bo ona czuje się bezpieczniejsza jak on ją tak kontroluje.
No i Chase cudowny, bogaty a do pełni szczęścia brakuje mu tylko kobiety. Spotkanie z główną bohaterką było dla niego spełnienie wszystkich pragnień, bo ona spełnienia wszystkie jego kryteria. Dlatego musiał ją zdobyć, obsypać drogimi podarunkami, choć tego nie chciała. Musiał kontrolować ją na każdym kroku, musiał wiedzieć wszystko o niej i jej znajomych.

Naprawdę, nudne staje się to, jak już kolejna książka z rzędu opowiada praktycznie tą samą historię, tylko bohaterowie i miejsce akcji się zmienia. Nie ma w niej nic odkrywczego. Nie zaprzeczę, że czyta się ją o dziwo bardzo szybko i przyjemnie. Dialogi są dość dobre i nie jakieś sztuczne. Najlepsze co w tej powieści było, to przyjaźń głównej bohaterki z dziewczynami. To był taki promyczek, który ratował tą powieść od schematyczności do kwadratu. I cieszę się, że autorka wprowadziła ten wątek.

Podsumowując Ciało to kolejny romans, który umili Wam czas i zapełni wolne godziny. To niezobowiązująca lektura, choć zakończenie zapowiada mroczniejszą kontynuację. Dlatego z ciekawości sięgnę po kolejne części i dam Wam znać co z tego wyszło :)


|Autor: Audrey Carlan| Tłumaczenie: Anna Szafran| Cykl: Trylogia namiętności (tom 1)| Seria: Seria bliska sercu i ciału| Wydawnictwo: Edipresse Książki| Data wydania: 17.01.2018r.| Liczba stron: 472| Gatunek: literatura obyczajowa i romans| Moja ocena:  6/10|Za powieść serdecznie dziękuję Wydawnictwu Edipresse Książki! ♥

1 komentarz :

  1. Mało czytam romansów, ale w długie jesienne wieczory częściej bierze mnie ochota na takie pozycje, wiec w razie czego, tytuł sobie zapisze! Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka