Coś po angielsku i po niemiecku!- Magazyny językowe


Dawno nie było na blogu kilku zdań o magazynach językowych, a dziś opowiem za to aż o 6 pozycjach, 3 po angielsku i 3 po niemiecku. Mam nadzieję, że Wam się to podoba i każdy znajdzie coś dla siebie! Także ja już nie przedłużam i tak pewnie długiego postu i zapraszam! To może najpierw zaczniemy od tych po angielsku:


1.English Matters nr 70 maj/czerwiec 2018

Z tego magazynu wyczytamy co Amerykanie mówią o Brytyjczykach i na odwrót. Jest to naprawdę interesujący artykuł i wiele dzięki niemu się dowiedziała. Dalej znajdziecie też artykuł o herbacie! O tym jak powstały woreczki do herbaty, która ja sama uwielbiam. Nigdy nie zastanawiałam się jak do tego doszło, a teraz jestem już mądrzejsza o tą ciekawostkę :D Dodatkowo też poznacie różne zastosowanie przeróżnych herbat. Dla osób lubiących poznawać nowe zwroty też znajdzie się coś ciekawego! Możecie tutaj poznać słownictwo dotyczące muzyki oraz coś ze slangu młodzieżowego, który bardzo często się zmienia i ciągle powstają nowe! No i prócz tego też smaczki o języku specjalistycznym.


2. English Matters Wydanie Specjalne Nr 25/2018 

Jako że matury trwają, to te specjalne wydanie się właśnie na ostatnich przygotowaniach do ostatniego egzaminu. Znajdziecie tutaj niezbędne zwroty podczas ustnej matury. Wskazówki, które pomogą podczas dialogu z egzaminatorem. Przypomnicie sobie jak dobrze opisać obrazek. Poznacie przydatne zwroty przy krótkiej i długiej formie wypowiedzi. Prócz tego dla umilenia jest artykuł o Felicity Jones znanej z "Łotr 1: Gwiezdne wojny. Historie" jak i o starożytnym Stonehenge.


3. English Matters Nr 69/2018


Przede wszystkim znajdziecie historię miłości księcia Wielkiej Brytanii i Megham Markle. Znajdziecie także drogę kariery pewnej grupy heavymetalowej Korn. Poza tym jeśli lubicie grafikę komputerową to też znajdzie się dla Was świetny artykuł! Prócz tego jest też coś do nauki w zakresie gramatyki, więc nie tylko laby!

No to czas trochę posprechić po niemiecku!


1. Deutsch aktuell dwumiesięcznik marzec- kwiecień 2018 Nr 87/2018 

Ten magazyn powinien być na wszystkich fanów książek, bo to właśnie jest temat przewodni! Jednak znajdziecie tutaj artykuły o szerzącym sie zaburzeniu mowy, inaczej jąkaniu się. Dalej możecie poznać najbardziej znanych niemieckich pisarzy kryminałów, m.in. Charlotte Link ♥ Dalej znajdziecie wywiad z pewną autorką. Następnie artykuł o czytelnictwie w Niemczech, a dokładniej lepsze są książki tradycyjne czy e-booki. I pozostając w książkowych klimatach, znajdziemy przydatne wyrażenia i dialogi, które można zastosować w bibliotekach. Także każdy książkoholik znajdzie coś dla siebie!2. Deutsch für anfänger Nr 4/2018

Powiem Wam, że to mój ulubiony magazyn, który dotychczas miałam okazję przeczytać, ale do rzeczy! Mamy artykuł o najinteligentniejszych zwierzętach. Poza tym znajdziecie garść ciekawostek o Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Garść informacji i nowych słówek! są tam też informacje o niemieckich wynalazkach poczynając o 1440 roku. I tutaj na fanów słodyczy, jest artykuł o owocowych żelowych misiach ♥ Tutaj jednak magazyn skupia się byśmy mogli poznać jak najwięcej słówek, zwrotów, np. na powitanie czy pożegnanie.  Są tu także czasowniki nieregularne, czyli zmora każdego ucznia :D Jak dla mnie, osoby uczącej się niemieckiego, to studnia wiedzy, do której w każdej chwili będę mogła powrócić.

3. Deutsch aktuell Nr 88/2018

W tym magazynie znajdziecie na przykład informacje o Franku Steinmeierem, czyli niemieckim politykiem. Znajdziecie tutaj także artykuł o Muzeum Sztuki Współczesnej, która znajduje się w Berlinie. Fani instagrama też znajdą tu coś dla siebie i dowiedzą się kilku ciekawostek o tej aplikacji i najpopularniejszych kontach. Znajdziecie tu taż coś o malowidłach ściennych czy grafitach. Macie też tutaj słowniczek  ze słówkami związanymi ze sztuką.

Mam nadzieję, że znaleźliście coś dla siebie, bo ja owszem i wiem, że do niektórych będę wracać w przyszłości. Dajcie znać czy czytacie te magazyny czy może macie dopiero zamiar? I takie pytanie orientacyjne, jakich języków się uczycie/ uczyliście?

Możecie również zapoznać się z darmowymi magazynami, które przygotowało dla Was wydawnictwo:
https://www.kiosk.colorfulmedia.pl/strona/14-darmowy-e-book

Za magazyny serdecznie dziękuję Wydawnictwu Colorful Media! ♥1 komentarz :

  1. Niemiecki nie interesuje mnie wcale, za to zastanawiałam się kilka razy nad prenumeratą English Matters ;)

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka