#222 W cieniu czai się Twój największy wróg...- "Rycerze pożyczonego mroku"


Denizm całe swoje życie przebywa w sierocińcu. Jako jedyny nie wie dlaczego został tu oddany, czy rodzice go nie chcieli, a może zginęli w wypadku? Kilka miesięcy po jego trzynastych urodzinach, dostaje wiadomość od swojej cioci, która chce się z nim skontaktować. Dlaczego nie odezwała się wcześniej? Czy zna odpowiedzi na temat rodziców chłopca?Po powieść sięgnęłam ze względu na przywołanie do Percy'ego Jacksona i w sumie opisu, który przypominał troszkę historię Persiaka ( a niedawno wspominałam, że takie porównania mnie odstraszają, zamiast przyciągać). Ale pytanie brzmi, czy warto?

Jeżeli miałabym wyrazić swoją recenzję na temat tej książki w jednym zdaniu, to brzmiałoby ono tak: " Książka ma rewelacyjny potencjał, ale za mało jest tutaj charyzmy". Jednak postaram się to rozbić na czynniki pierwsze.

Szczerze mówiąc te porównania do Harry'ego i Percy'ego bardzo się zgadzają i akurat tutaj jest trafione to w dziesiątkę. Młody bohater po skończeniu odpowiedniego wielu dowiaduje się, że nie jest tym, za kogo wszyscy go uważają i nagle odkrywa prawdę. To dla mnie jest jak najbardziej na plus, ponieważ ja lubię takie historie. Jednak o ile początek i koniec są świetne, tak środek czasami był nużący i czekałam,  kiedy w końcu coś zacznie się dziać.

Bohaterowie mimo iż każdy był inny, to brakowało im osobowości i charyzmy. Robili to co mieli, walczyli, bo walczyli i może jedynie ciotka Denizma jakoś się wyróżniała i sprawiła, że nie spisałam bohaterów na totalną porażkę.

Jednak aby nie tylko narzekać muszę powiedzieć coś dobrego. Otóż pomysł z cieniami jest świetny. Nie spotkałam się jeszcze z takim pomysłem i powiem, że jestem pod wrażeniem. To jak walczą rycerze, jakimi mocami się posługują, to naprawdę ciekawa sprawa, którą warto poznać.

Podsumowując Rycerze pożyczonego mroku to lekka powieść z wątkiem fantastycznym, skierowanym raczej dla odbiorcy w wieku 13-16 lat. Dla starszego odbiorcy będzie to miły odmóżdżacz :D Szybko się ją czyta i jak wpadnie się w ten świat, to chciałoby się poznać całą historię od razu. Dlatego będę wyczekiwać kolejnego tomu, bo zakończenie pozostawiło zdecydowanie więcej pytań, niż odpowiedzi.


Tłumaczenie: Dominika Repeczko| Wydawnictwo: Jaguar| Data wydania: 27 września 2017| Liczba stron: 312| Gatunek: literatura młodzieżowa| Moja ocena: 7/10| 
Za mój egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Jaguar! ♥
 

6 komentarzy :

 1. Raczej nie przeczytam tej książki, chyba jestem na nią za stara ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpuszczę sobie tę książkę. To zdecydowanie nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba nie uda mi się sięgnąć po tę książkę...

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak na razie mnie do niej nie ciągnie, ale może kiedyś zmienie zdanie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety nie zachęca mnie ta pozycja, ale może kiedyś....

  OdpowiedzUsuń
 6. Odmóżdżacze ostatnio są u mnie w cenie, więc pewnie przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka