#126 Dlaczego jesteśmy nietolerancyjni?- "Gdzieś tam w szczęśliwym miejscu" ♥Maisie chce Wam opowiedzieć o tym jak rok 1995 zmienił jej życie na zawsze.  Jak się okazuje dokładnie 1 stycznia 1995 roku znika jej syn Jeremy i nikt nie wie co się mogło z chłopcem stać. Matka dwójki dzieci i chorej matki ma ciężkie życie. Miała męża kata, który o mało co jej nie zabił, musi pracować na dwa etaty, aby mieć za co zapłacić rachunki, a teraz jeszcze zniknięcie syna. Detektyw Fred próbuje pomóc rodzinie go odnaleźć. W trakcie śledztwa wychodzą na jaw niepokojące rzeczy o chłopcu... Tylko skąd dowiedziała się o nich prasa i teraz nęka biedną rodzinę?


Jeżeli ktoś nie wiem, jest to książka autorki znanej książki "Ostatnie dni królika". Autorka po raz kolejny porusza życiowe i trudne tematy. Tym razem opowiada o przemocy w rodzinie, nietolerancji i trudnej przeszłości wpływającej na teraźniejszość.

Historia poruszyła mnie do głębi, bo wiem jak czasami ciężko mają ludzi i jak straszni mogą być dziennikarze, gdy tylko usłyszą dobrą plotkę, na której mogą zarobić. Dlatego tak ta książka do mnie trafiła.

Bohaterowie są cudownie wykreowani! Mają swoje zalety jak i wady. Zachowują się tak, jak postąpiłby każdy człowiek, przez co są wyraziści i żywi. Maisie to matka, która dla swoich dzieci zrobi wszystko. Poświęca się by pociechy miały co jeść i miały dach nad głową. Dodatkowo zajmuję się chorą na alzheimera i czasami jest nieprzewidywalna. Jeremy to spokojny, uczynny i pomocny nastolatek. Zawsze wyciągnie pomocną dłoń i nie zostawi nikogo w potrzebie. Valerie za to to zbuntowana nastolatka, która pod maską cwaniaka jest zagubiona i próbuje zrozumieć rzeczy, o których nikt nie chce z nią rozmawiać.

Powieść mimo poruszanego ciężkiego tematu czyta się lekko i z zapartym tchem. Razem z bohaterami próbujemy odkryć co stało się z Jeremy i dodatkowo poznajemy przeszłość bohaterów. Dodatkowo czasami są taki takie rozmowy i teksty, które rozwalają system, a my śmiejemy się przez łzy! <3

Koniecznie musicie przeczytać tą książkę! To historia, która porusza do głębi, smuci, daje nadzieję i wiarę na lepsze jutro. To książka która uczy tolerancji i akceptacji. Pokazuje jak ważna jest rodzina i wsparcie. Dlatego koniecznie musicie po nią sięgnąć. 

Moja ocena: 9/10

Za tą wspaniałą lekturę dziękuję Wydawnictwu HarperCollins Polska! ♥ 

 ZACZYTANEGO DNIA ŻYCZĘ!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka