39# Czy wiesz gdzie chowają się chowańce?- "Chowańce: Gwaizdy przeznaczania"A.J. Epstein i A.Jacobson ♥

Welcome in City of Books! ♥
Na wstępie przepraszam za te kilkudniowe opuszczenie, ale wiecie rozpoczęcie roku szkolnego, nowa szkoła, nowa klasa, same nowości i trzeba się było ogarnąć :) Jednak już pierwsze koty za płoty i ruszymy dalej! Ostatnio nawiązałam współpracę z wydawnictwem IUVI, które serdecznie Wam polecam, bo mają świetne książki <3 No i w ramach tej współpracy dostałam właśnie "Chowańce" i jeszcze jedną książkę <3 Tak więc nie przedłużając, zapraszam do recenzji :3Autorzy:

Seria: Chowańcze cz.1

Tłumaczenie: Ewa Wiąckowska

Wydawnictwo: IUVI

Ilość stron: 368

Data premiery: 8.04.2015r.

Moja ocena: 8/10
Opis:
Czy losy królestwa zależą od bezpańskiego kota?
Uciekając przed śmiertelnym pościgiem, dachowiec Aldwyn ukrywa się w niezwykłym sklepie ze zwierzętami. Chwilę później zjawia się tam Jack, młody adept magii, który chce wybrać czarodziejskiego towarzysza – swojego chowańca. Aldwyn zawsze był sprytny. Ale czy jest magiczny? Jack w to wierzy, a kot nie wyprowadza go z błędu. Musi tylko przekonać inne chowańce – przemądrzałą modrosójkę Skylar i przyjacielską rzekotkę Gilberta – o tym, że jest obdarzonym magicznymi mocami kotem, za którego się podaje. A potem dzieją się rzeczy niesamowite. Stary mag Kalstaff ginie, a Jack i dwoje innych młodych czarodziejów zostają porwani przez żądną władzy królową, chcącą zapobiec wypełnieniu się przepowiedni o trzech gwiazdach.W emocjonującej wyprawie na ratunek młodym magom chowańce stawiają czoła niebezpiecznym wrogom, odsłaniają wstrząsający sekret sprzed wieków i odkrywają przeznaczenie, które zmieni Bezkresję na zawsze. Ich magiczna przygoda – urocza mieszanka wzruszającej, trzymającej w napięciu akcji i zniewalającego humoru – to niezapomniane połączenie fantastyki i opowieści o przyjaźni. 
 Zacznę od pierwszego wrażenia książka wygląda śliczne i przyciąga czytelnika okładką <3 Od razu widać, że jest o zwierzętach i magii. W środku jest też ciekawie, bo jest bardzo duża czcionka i wielkie akapity między wierszami. Do tego między stronami można znaleźć rysunki, które ułatwiają wyobrażenie sobie niektórych fragmentów z historii. Dzięki temu o wiele łatwiej się czyta!

Styl pisania autorów jest dość lekki i przyjemny. Sam pomysł na historię bardzo oryginalny. Jeszcze z czymś podobnym się nie spotkałam. Mimo wszystko historia jest bardziej skierowana do młodszego odbiorcy, choć mi też się bardzo podobała i powiem, że też czegoś nauczyłam.

Postacie były fajne. Każda była inna i idealnie się wypełniała jak w Harrym Potterze. Trochę nie podobała się się postać przemądrzałej sójki, choć spotykałam się z gorszymi postaciami :3 Jednak z Aldwynem bardzo się zżyłam. Jakoś utożsamiłam się z główną postacią i jednocześnie narratorem powieści. 

Akcji było bardzo dużo i ciągle coś się działo. Jeszcze jedne niebezpieczeństwo się skończyło to drugie przybyło jeszcze gorsze! Cały czas coś. Choć początek tak się nie zapowiadał im dalej w historię tym lepiej. Zakończenie też było niesamowite, bo kompletnie się takiego zwrotu akcji nie spodziewałam! Oczywiście bardzooo chętnie przeczytam kolejne tomy, bo chce wiedzieć co dalej czeka moich zwierzęcych przyjaciół!

Podsumowując książka jest serio dobra. Są ciekawe postacie i dużo akcji. Sama historia jest niespotykana i pełno w niej magii i fantazy. Polecałabym ją raczej młodszym czytelnikom, jednak i starsi na pewno znaleźliby coś dla siebie! Także serdecznie polecam <3 Na koniec aby jeszcze bardziej zainteresować Wam tym światem zapraszam Wam na oficjalną stronę Chowańców!


Za możliwość przeczytania jeszcze raz serdecznie dziękuję Wydawnictwu IUVI! <3   

A WAM ŻYCZĘ ZACZYTANIA POMIMO SZKOŁY!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka