Wielkie podsumowanie miesiąca 😱

 Hej!

Jak w lutym mówiłam, że udało mi się zapoznać z wielką ilością książek, to teraz jest ich jeszcze więcej! Jakoś teraz potrafię tak rozdysponować czas, że czytanie idzie mi naprawdę szybko. Mam nadzieję, że wytrwacie do końca, a ja już zaczynam. W sumie to w tym miesiącu nie trafiłam na jakieś gorsze powieści, także to jeszcze dodatkowy plus!


1. "Malamander"- książka dla młodszych czytelników o potworze morskim. Ciekawa, interesująca. Bohaterowie zostali całkiem ciekawie wykreowani, akcji było dużo i zagadka, która cały czas powodowała, że trudno było się od niej oderwać.


2. "Zodiaki. Genokracja"- fabuła mega ciekawa, która była powodem, dla której po nią sięgnęłam. Jednak ilość postaci i przeskakującej perspektywy była mocno myląca. Trudno było się w niej ogarnąć i zrozumieć kto jest kim. Dopiero później da się w tym połapać.


3. "Poradnik dla dżentelmena o występku i cnocie"- świetna powieść przygodowa! Bardzo dobrze wykreowany czas odbywania się akcji, bohaterowie świetnie wykreowani i charyzmatyczni. Powieść, która zdecydowanie zasługuje na swoją popularność.


4. "Wiosna koloru słońca"- ta część na którą wielu czekało i zdecydowanie warto! To genialne domknięcie całej historii Emely i Elyasa, która porusza też ważne wątki i w sumie wyśmiewa ją trochę!


5. "Serce diabła"- pomimo tematyki i nawiązań  do mafii (której wiadomo, że mam dość) słuchało mi się ją genialnie i długo na nią czekałam. Dobre zwieńczenie historii.


6. "Patron"- to było genialne! Nie spodziewałam się, że tak mi się ona spodoba. Słuchało mi się jej świetnie. Bohaterowie, których pokochałam i zakończenie, które mnie wgniotło w fotel. Zdecydowanie czekam na kontynuacje, już nie mogę się doczekać!


7. i 8. "Save You" i "Save us"- historia która mną wstrząsnęła. Już po skończeniu pierwszego tomu wiedziałam, że będzie to wstrząsająca powieść. Nie raz przeżywałam radość i wielki smutek. Mona Kasten  po raz kolejny mnie nie zawiodła, a pokazała swój świetny talent. 

9. "Gra zaklinacza"- ciekawy kryminał, wciągająca fabuła i zagadka, którą trudno przewidzieć. Zadziałało to na moją psychikę dość mocno, ale jednak nie na tyle bym mogła się zachwycać bez reszty.


10. "Hurt/Comfort"- przyjemna powieść, ale mocno cukierkowa wręcz. Poruszała  ważne tematy, ale jednak przysłaniała to ta słodycz. Tam słodkość to wylewała się ze stron.


11. "Dance, sing, love. Choreografia uczuć"- długo na to czekaliśmy. Jednak to była niesamowita przygoda czytelnicza! Świetnie było wrócić do tych bohaterów i świata show biznesu.  


12. "Miasteczko morderców"- genialna powieść! Czyta się ją świetnie, bohaterowie ciekawi i pomysł, który pochłania bez reszty. Dużo śmiechu i główna bohaterka, która rozwala system!!


13. "Kaprys gangstera"- przyjemna, lekka i przede wszystkim dla fanów mafijnych klimatów. Niestety powielane były w niej wszelkie schematy z tego gatunku. Jednak czytało się ją szybko i lekko.


14. "O psie. który dał słowo"- przegenialna, chyba najlepsza z tej serii! Czyta się ją jednym tchem, nieraz się wzruszałam i poruszała poważne tematy. Po prostu trudno się od niej oderwać!


15. "Nie odpuszczaj"- po książce Chłopiec z lasu nie byłam przekonana do tego autora. Jednak jedna z osób na Instargamie poleciła mi tą i szczerze jej za to dziękuję! Wciągnęłam się od pierwszych minut i do samego końca jak na szpilkach czekałam na rozwiązanie. Po tej dam zdecydowanie autorami szansę.


16. " Femme fatale"- jak poprzedni tom no niekoniecznie mi się spodobał, tak tutaj było już lepiej. Akcja była bardziej logiczna, a główna bohaterka mniej denerwowała. Jestem ciekawa czy będzie kontynuacja, bo jeśli tak, to będę chętna by się z nią zapoznać.


17. "Wróć do mnie"- ile ja łez wylałam na tej powieści, to nie zliczę. Przejmująca, dobijająca i cudowna. Pochłonęłam ją bez reszty i chce więcej. Czekam aż będzie dostępna kolejna część z innymi bohaterami, bo ich historia też zapowiada się genialnie.


18. "Zabójcza przyjaźń"- na początku była niezbyt zachęcająca. Dopiero później zaczęło się to rozkręcać i było już o wiele lepiej. Sama końcówka mocno mnie zszokowała, bo kompletnie takiego wyjaśnienia nie brałam pod uwagę i nic tego nie zapowiadało.


19. "Policja. Kobiece oblicze polskich służb"- smutna prawda przedstawiona w tej powieści. Niestety nie jest to przyjemna lektura. Pokazuje jak kobiety mają trudno w tym środowisku i jak nadal ludzie nie potrafią zrozumieć, że kobieta też może być w tym dobra, a nawet w niektórych przypadkach lepsza od mężczyzn.


20. "Drugi krąg" - o wiele ciekawsza niż poprzedni tom. Było w niej o wiele więcej smoków, główny bohater miał bardzo ciekawy charakterek. W najbliższym czasie zdecydowanie będę zabierać się za kontynuację, bo zakończenie zapowiada coś ciekawego.


21. "Król grzechu"- nie spodziewałam się takiej tematyki. Główna bohaterka mnie rozwalała, ale jednak fabuła mnie zaintrygowała i suma sumaru naprawdę podobała mi się. Chętnie zapoznam się z innymi powieściami autorki!


22. "Playboy za sterami"- te autorki mnie nie zawodzą. Brakowało mi czegoś lekkiego i to dokładnie dostałam. Czytało mi się ją genialnie! Motyw podróży był świetnie przedstawiony i to po prostu było świetne.


23. "Piekarnia czarodzieja"- powieść wyjątkowa, nietypowa i przejmująco smutna. Mimo że jest skierowana do młodszego odbiorcy, to zawiera tyle poważnych tematów, że raczej  młodsi nie powinni się za to zabierać. Jednak powieść jest zdecydowanie warta uwagi i przeczytania.


24. "Zgryźliwe wiadomości"- kolejna odprężająca i lekka powieść. Zabawna, ciekawa i świetnymi bohaterami. Jeśli lubicie książki, gdzie bohaterowie sobie dogryzają, a jednocześnie ma kilka poważniejszych tematów, to będzie dla Was idealny wybór.


25. "Malum Cz. 2"- duży finał. Pełna akcji, tajemnic i brutalności. Fajne zakończenie, chociaż po takim zakończeniu jestem skłonna uwierzyć, że powstanie kontynuacja.


26. "Ty w social mediach. Podręcznik budowania dla każdego. Wydanie II poszerzone"- okey, o tej książce nie będę dużo opowiadać. Przesłuchałam ją ze względu na studia i ogólnie dla siebie, by z Wami mieć lepszy kontakt. Ogólnie całkiem ciekawa pozycja, dla każdej formy komunikacji i w sumie każdy, kto chciałby zacząć coś tworzyć dla każdego laika.


27. "Teraz i na zawsze"- to powieść, która mnie zniszczyła, która wywoływała łzy. Zwrot akcji, który się tam pojawił, to kompletnie się nie spodziewałam i mocno mnie to zaskoczyło. Jednak mimo tego, czytało się ją świetnie i zdecydowanie warto ją mieć na uwagę.


28. 'Trzydziestka"- jak na debiut to było to naprawdę dobre. Czasami miałam poczucie, że to się działo nie miało w niektórych momentach sensu. Jednak samo rozwiązanie nie było najgorsze i jakoś przyjemnie się to słuchało. Chociaż liczba postaci i ich perspektyw czasami przytłaczała.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka