#442"Myślę że strach robi dziwne rzeczy z ludźmi(...)"- "Malum. cz. 1" ♥


Tillie urodziła się po niewłaściwej stronie. Pokochała osoby, od których miała się trzymać z daleka. Powoli zaczęła poznawać tajemniczą grupę Elity i ich Królów. Po wydarzeniach z trzeciego tomu musi stawić nowemu wyzwaniu i znieść gniew najbliższych. Czy dziewczyna podoła? Jakie niebezpieczeństwo na nią czego? Jakie tajemnice odkryje? Co czeka ją w przyszłości?

Po pierwsze chciałabym wyrazić swoje niezadowolenie z faktu, iż ten tom został podzielony na dwie części! Całość wcale nie była długa w oryginalnej wersji, a i tak została rozłożona. Zwłaszcza przy takim zakończeniu, jestem naprawdę zła, że nie mam kontynuacji pod ręką. No ale czas najwyższy przejść do właściwej recenzji.
Bohaterowie bardzo zmieniają się w tym tomie. Tillie szybko musiała dorosnąć i stawić czoła nowym wyzwaniom. Dalej nie pogodziła się z tym, jak potoczyło się jej życie miłosne, ale teraz ktoś nowy zawrócił jej w głowie. Dziewczyna musi podjąć trudną decyzję dotyczącą jej rodziny i dziedzictwa. Nate zaś moim zdaniem zmienił się na gorsze. W poprzednich częściach był osobą, którą jako z nielicznych lubiłam. Teraz stał się okropny i nie potrafiłam (choć bardzo chciałam) go zrozumieć. Raz był tym chłopakiem, którego uwielbiałam, a zaraz stawał się prawdziwym dupkiem i miałam ochotę go ukatrupić. Brantley jest trudny do rozgryzienia i nigdy nie wiadomo co zaraz zrobi. Jednak w tej części mimo wszystko jakoś nie drażnił tak mocno, a nawet wzbudził u mnie lekką sympatię.

Książka zdecydowanie od początku mocno zaskakuje. Sądziłam, że po tych trzech tomach rozgryzłam już autorkę i będę wiedziała czego się spodziewać po kolejnej części. Nic z tego, co chwila dzieje się coś, co mocno mnie zaskakuje. Naprawdę trudno przewidzieć co znowu wymyśli, jakie tajemnice przed nami odsłoni.

Powieść czyta się zdecydowanie bardzo szybko. Wciąga i trudno się od niej oderwać. Jej aura tajemniczości i czasami wręcz kryminału sprawia, że ciągle czytelnik o niej myśli i chce jak najszybciej dowiedzieć się, co będzie dalej. Styl autorki jest lekki i młodzieżowy. Pomimo dramatycznych scen i nieprzyjemnych scen erotycznych, to czyta się to całkiem nieźle.
Podsumowując, to chyba najlepszy tom tej serii. Tutaj nie ma aż tylu dziwnych wydarzeń, bohaterowie nie zachowują się jeszcze bardziej dziwacznie niż wcześniej i mamy tutaj perspektywę Tillie i Nate, także mamy szerszy obraz na całą historię, przez co więcej się dowiadujemy. Także jeśli zaczęliście tą serię, to może dajcie jej szansę i sięgnijcie po ten tom. On jest inny od poprzednich i naprawdę warty uwagi.

| Autor: Amo Jones| Tłumaczenie: Monika Wiśniewska| Cykl: Elite King's Club (tom 4)| Wydawnictwo: Kobiece| Data wydania: 15.04.2020| Liczba stron: 320| Gatunek: romans| Moja ocena: 7/10|

Książkę możecie kupić tutaj: Malum. cz. 1A tutaj polecam sprawdzić bestsellery


Za powieść serdecznie dziękuję Księgarni internetowej Tania Książka.pl ♥

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka