#432 Cynamonowa zawierucha!- "Cynamon, sekrety i ja" ♥


Czas na wielki finał. Historia już w pełni się rozwija a Vicky i Konstantyn dalej podróżują do paralelnych światów. Tym razem coś się zmienia, ponieważ ich drugie ja zaczyna buszować w ich życiu i ważnych miejscach. Bohaterowie muszą gęsto się tłumaczyć z nieswoich win. Jednak wszystko zmierza do rozwiązania zagadki, dlaczego ta dwójka zyskała taką możliwość. Jaka była tego przyczyna? Czego szukali bohaterowie z innego świata? Jak to się wszystko potoczy? Czy bohaterowie dalej wytrwają razem, czy jednak się rozdzielą?


Wielkie zakończenie, które naprawdę mi się podobało! To jedno z lepszych finałów jakie ostatnio miałam okazję poznać. Ta część była pełna akcji, zagadek, niedopowiedzeń i wszystko sprowadziło się do rozwiązania wszystkiego.

Vicky oprócz tego by rozwikłać zagadkę dlaczego się przenośni do swoich innych wersji, stara się rozwiązać starą sprawę swoich rodziców, ponieważ coś jej się nie zgadzało. Autorka zgrabnie poruszała kilka wątków, by na samym końcu wszystko rozwiązać. To było świetne. Koniec wszystko wyjaśnia i czytelnik nie pozostaje z pytaniami, dlaczego to nie zostało wyjaśnione?

Bohaterowie w tej części mają ciężki czas, przeskoki, sprawa rodziców Vicky i rozterki miłosne głównej bohaterki i jej przyjaciółki. Obie są młode, nie mają doświadczenia i po prostu nie wiedzą jak się zachować. Jednak mimo wszystko dało się zrozumieć ich postępowanie i przemyślenia. Dużo się dzieje i nie miały czasu na chwilę dla siebie i na przemyślenia. Mimo wszystko oni dorastają, podejmują coraz dojrzalsze decyzje i zachowują się bardziej rozsądniej. Nie macie się też czym martwić, bo nagle nie stała się to poważna lektura, nadal są komizmy sytuacyjne i śmieszne dialogi, które nieraz wywołują uśmiech na twarzach.

Styl pisania kompletnie się nie zmienił. Dalej książkę czyta się szybko i z wielką przyjemnością. Strony uciekają w zawrotnym tempie i ciężko się od niej oderwać, bo naprawdę dużo się dzieje!

Podsumowując to naprawdę jest dobra seria. Może jest skierowana dla nastolatków, jednak i starsi będą czerpać z niej przyjemność. To zabawna seria o podróżach do paralelnych światów owiana nutą cynamonu i dużą dawką śmiechu. Zdecydowanie to będzie świetny wybór na ten ponury czas, który nas nastał i wzrosła potrzeba by się pośmiać i uciec do innego świata. A jak jesteście fanami kultury angielskiej to tym bardziej powinniście po nią sięgnąć, ja jak najbardziej polecam!

| Autor: Dagmar Bach| Tłumaczenie: Anna Urban| Cykl: Cynamon (tom 3)| Wydawnictwo: Media Rodzina| Data wydania: 06.03.2020| Liczba stron: 424| Gatunek: młodzieżowa| Moja ocena: 8/10|Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina! ♥

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka