#388 Wielki, nieudany eksperyment...- "Śmiertelne oczyszczenie" ♥


Wielkie eksperyment miał być przepisem na sukces w wojnie. Jednak jego efekt nie miał być taki. Kai żyje w świecie, gdzie część społeczeństwa jest obdarzona pewnymi zdolnościami. Nie jest to do końca bezpieczne, ponieważ nie każdy potrafi swoją zdolność kontrolować. W miastach żądzą gangi i nasza główna bohaterka właśnie do jednego z nich należy. Jednak jej życie to nie sielanka, ponieważ ktoś zagraża gangowi Żmij. Kto z nimi zadarł? O co w tym chodzi? Czy ktoś bliski umrze?


Agata Polte wcześniej pisała książki o codziennych problemach, miłosnych rozterkach i ciężkich sytuacjach rodzinnych. Tym razem mamy tutaj fantastykę i to pełną parą. Świat po wielkiej w sumie rewolucji, niestabilna sytuacja kraju, bunty i walki. Tylko czy dobrze jej to wyszło?

Jeśli mam być szczera to według mnie jest tak pół na pół. Ta powieść ma swoje plusy i minusy. I właśnie chyba od tych pozytywów zacznę. Po pierwsze Agata miała naprawdę fajny pomysł na fabułę. Może nie był on jakoś odkrywczy, jednak było w nim coś, co bardzo mi się spodobało. 

Po drugie bohaterowie zostali również dobrze wykreowani. Każda postać miała swój charakterek i humory. Kai jako główna bohaterka była naprawdę dobra. To dziewczyna, z którą bym się polubiła, ponieważ mamy podobny światopogląd. Reszta bohaterów również była ciekawa. Każdy był inny i jednych się kochało, a drugich nienawidziło. 

Historia stworzona przez Agatę jest ciekawa i wciągającą fabułę. Na początku troszkę trudno było mi się w nią wkręcić, ale im dalej tym było lepiej. Fabuła dość szybko się rozkręca i czytelnik jest ciekawy, jak to się wszystko rozwiąże.

Jednak mam kilka ale :( Po pierwsze niektóre opisy były zbyt długie i przeciągnięte. Zwłaszcza w pierwszej połowie powieści było to pewne utrudnienie i przez to, dłużej mi się ją czytało.  Oprócz tego, to już moje czepialstwo, ale liczę na to, że w drugim tomie dostanę tego więcej. Chodzi mi o to, że historie niektórych postaci były przedstawione, a niektórych nie. Najgorsze jest to, że wiem więcej o osobach, które średnio mnie zainteresowały, niż o tych, które bardzo mnie interesują!

Także podsumowując najnowsza książka Agaty Polte jest zdecydowanie warta waszej uwagi! To wciągająca wizja przyszłości, gdzie nadprzyrodzone zdolności są możliwe, jednak śmierć może czekać na każdym kroku. Jeżeli macie okazję, to koniecznie po nią sięgnijcie!

| Autor: Agata Polte| Cykl: Żmije (tom 1)| Wydawnictwo: Zysk i S-ka| Data wydania: 01.10.2019| Liczba stron: 388| Gatunek: fantastyka| Moja ocena: 6/10|

Za książkę serdecznie dziękuję autorce! ♥♥

1 komentarz :

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka