#384 Droga do piekła... "Portal do Kerberosu" ♥


Bohaterowie stają przed bardzo ciężkim wyzwaniem. Osłabieni, rozdzieleni i bez broni, muszą stawić czoła kolejnym niebezpieczeństwom. Czas ucieka, a nic nie idzie po myśli bohaterów. Muszą przemierzyć piekło, odzyskać głowę Meduzy i wrócić przed przesileniem. Czy im się uda? Kto im pomoże? Czy Apollo odpowie na prośby córki? Kto polegnie?


Jak ja się cieszę, że nie musiałam długo czekać z czytaniem pomiędzy trzecim a czwartym tomem! Zakończenie Głowy Meduzy zaskakiwało i nie zaspakajało czytelniczego apetytu. Za to ten tom, jak dla mnie, był najlepszy ze wszystkich. Autorka już odbiega od znanych przygód Percy'ego Jacksona i puszczą swoją wodzę wyobraźni. Poznajemy znacznie więcej bogów i magiczne artefakty, co dla mnie było świetnym zabiegiem!

Jako że jest to już czwarty tom to nie mogę za wiele opowiedzieć, by nie spojlerować. Jednak autorka naprawdę wykonała kawał niesamowitej roboty. Książka stosunkowo jest najkrótsza ze wszystkich, ale ile się w nim dzieje, to po prostu kosmos. Postacie co chwila spotka nowe wyzwanie i niebezpieczeństwo. Nic nie jest takie, jakie mogłoby się wydawać.

Dla mnie wielkim zaskoczeniem było to, jak niektórzy bohaterowie musieli szybko dorosnąć i zacząć inaczej myśleć. Sytuacja w której się znaleźli nie pozwalała na kolejne błędy. Czas uciekał i nie było czasu na złe decyzje. Największą zmianę zauważyłam w Danielle, ponieważ przestała być taka wredna i jej podejście do niektórych spraw bardzo zaskakiwały i to w ten miły sposób.

Podsumowując "Portal do Kerberosu" to świetna kontynuacja! Pełna akcji, przygód i niebezpieczeństw. Czyta się ją z zawrotną prędkością i ciężko się od niej oderwać. Na pewno nie będziecie się przy niej nudzić, a zakończenie sprawi, że długo będziecie rozmyślać jaki będzie tego finał. Mam nadzieję, że ten ostatni tom będzie naprawdę gruby, ponieważ wiele spraw będzie musiało się w nim wyjaśnić i rozwiązać!

Książkę możecie kupić tutaj: Portal do Kerberosu
A tutaj polecam sprawdzić Książki dla kobiet

| Autor: Michelle Madow| Tłumaczenie: Daria Kuczyńska- Szymala| Cykl: Elementals (tom 4)| Seria: Young| Wydawnictwo: Kobiece| Data wydania: 18.09.2019| Gatunek: fantastyka| Moja ocena: 8/10|


Za powieść serdecznie dziękuję Księgarni TaniaKsiążka.pl! ♥

1 komentarz :

  1. Czy to dziwne, że nie słyszałam wcześniej o tej serii? [Kreatywna-alternatywa]

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka