#151 Poznajcie Jego Wysokość Smoka!- "Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka" ♥


Maks jest bardzo odważnym wombatem. Podczas jego prac nad kopaniem nowych tuneli przez przypadek tak się zapracował, że trafił do zupełnie innego świata. Z Australii przekopał się aż do Azji! Co tam go czeka i jak zachowają się tubylcy, gdy zobaczą tak dziwne stworzonko?

Powiem Wam, że rzadko sięgam po powieści podróżnicze, mimo że lubię poznawać różne miejsca, rozmaite kultury i obyczaje. Seria o Maksymilianie Wombacie bardzo przypadła mi do gustu i już Wam mówię dlaczego!

Sama historia jest pisana bardzo lekkim i przyjemnym językiem, bardziej skierowanym do młodszego czytelnika, ale starszemu to nie wadzi. Wraz z głównym bohaterem podróżujemy po bardzo małym państwie, którym rządzi Jego Wysokość Smok.

Maks poznaje lud Bhutan, jego kulturę i obyczaje. Jednak znajduje się tam dużo rzeczy, o których nie mamy zielonego pojęcia, ale ale(!) zostaje nam to zaraz wyjaśnione, tata Maksa i Zuza chętnie tłumaczą nam jakie to ma znaczenie dla tradycji i wierzeń. Dlatego nie robimy wielkich oczu i nie zastanawiamy się o co z tym chodzi. Dodatkowo jeżeli zainstalujemy aplikację do odczytywania kodów (wszystko znajdziecie na pierwszych stronach książki) to będziecie mieli dostęp do dodatkowych zdjęć i filmików przez co poznajemy ten kraj jeszcze lepiej ^^

Chciałabym Wam dodatkowo wspomnieć, bo uważam, że jest to warte uwagi, ale sam autor odwiedził 40 różnych państw i właśnie w swoich książkach chce podzielić się swoimi wrażeniami z podróż, dodatkowo nas edukując i bawiąc.

Wielką też jej zaletą jest wydanie! Wydawnictwo bardzo się pod tym postarało! Twarda oprawa, biały kredowy papier i pełno pięknych zdjęć, które tylko zachwycają oczy!

Dlatego jeżeli macie ochotę wyruszyć w podróż po mało znanym państwie, a naprawdę bardzo ciekawym, bo np. jest tam Minister do spraw Szczęścia! A to ci heca prawda? To i jeszcze wiele innych interesujących informacji znajdziecie właśnie w tej książce. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko jeszcze raz zachęcić po sięgnięcie za tą pozycję. No i to może być bardzo dobry prezent na święta, przyjemny i edukacyjny :D
Moja ocena: 8/10

Za egzemplarz tej świetnej książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Edipresse Książki! ♥ 
 ZACZYTANEGO DNIA ŻYCZĘ! ♥

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka