#235 "Innymi słowy, poczucie winy nie zawsze jest takie złe. Dzięki niemu nie popełniamy dwa razy tych samych błędów."- "We dwoje"


Russell prowadzi stabilny tryb życia. Ma ukochaną żonę oraz uroczą córeczkę. Jednak gdy traci pracę, sytuacja dramatycznie się zmienia. Teraz to żona pracuje, a mąż musi zająć się domem oraz córką. Czy mężczyzna odnajdzie się w nowej sytuacji? Czy da radę wszystko pogodzić?


Miałam okazję już przeczytać kilka powieści tego autora. Jedne były lepsze, inne gorsze dlatego nie wiedziałam czego spodziewać się po tej lekturze. Jednak zostałam miło zaskoczona.

Ta historia jej inna niż te, które znałam z innych książek Sparksa. Czułam, że jest ona dojrzalsza i autor miał doskonały pomysł na fabułę. Niejednokrotnie miałam łzy w oczach, albo miałam ochotę rozszarpać niektóre osoby. To była istna bomba emocjonalna!

 "No bo po co się starać, jeśli coś jest z góry skazane na niepowodzenie?"

Bohaterowie zostali świetnie wykreowani. Każda była inna, borykała się ze swoimi  problemami. Poza tym, każda osoba wywoływana w nas konkretne emocje. Russell został rzucony na głęboką wodę, kiedy okazało się, że będzie musiał zajmować się córką i jednocześnie pracować. Współczułam mu i podziwiałam. Za to Vivian miałam ochotę rozszarpać. Została przedstawiona jako osoba, które nie szanuje ludzi i myśli tylko o swoich przyjemnościach. Praca pochłania ją bez reszty i na resztę przestaje zwracać uwagę, a gdy coś ją ominie to robi o to wielkie awantury. Za to London była ta uroczą dziewczynką, że miałam ochotę tylko ją przytulać.

To jedna z najlepszych książek Sparksa jaką dotąd przeczytałam. Wywoływała morze emocji i sprawiała, że czytelnik nie może myśleć o niczym innym, niż o wydarzeniach tutaj zawartych. Naprawdę warto ją przeczytać i nie ma co się przerażać grubością, bo czyta się ją bardzo szybko i z ogromną przyjemnością. Chociaż nie powiem, można było ją dać o 100 stron krótsza i byłaby wtedy jeszcze lepsza.


| Tłumaczenie: Anna Dobrzańska| Wydawnictwo: Albatros| Data wydania: 27 września 2017| Liczba stron: 544| Gatunek: Literatura piękna| Moja ocena: 7/10|
 
Za mój egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Albatros! ♥ 
 

4 komentarze :

 1. Uwielbiam książki tego autora. Nie mogę wyjść z podziwu, że mężczyzna pisze tak piękne historie.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przeczytałam w życiu tylko jedną książkę tego autora i nie wiem czy chce czytać kolejne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Akurat do tego autora nic nie jest w stanie mnie przekonać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lecę we wtorek do biblioteki. Mam nadzieję, że będzie ta książka już na mnie czekała :)

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka