#226 Ale jak to fantastyka?!- "Na krawędzi wszystkiego" ♥


Zoe nie ma łatwego życia. Mieszka na odludziu, ma zwariowaną mamę wegankę, brata z ADHD i niedawno zmarł jej ojciec. Podczas burzy śnieżnej, brat jest poza domem i dziewczyna musi go koniecznie znaleźć. Ślady zaprowadzają ją do domu jej byłych sąsiadów i tam zaczyna się akcja. Rodzeństwo zostaje zaatakowane, a z opresji ratuje ich pewien nietypowy mężczyzna. Kim on jest? Czy dzieciom grozi jeszcze większe niebezpieczeństwo? Kim jest Iks?Gdy czytałam opis tej książki, liczyłam jak jakąś młodzieżówkę czy romans. Jak się później okazało to jest fantastyka! Jednak mogę powiedzieć, że wyszło to nawet lepiej, a już tłumaczę dlaczego.

Główny wątek toczy się pomiędzy rodziną, a tajemniczym Iksem. Moim zdaniem bardzo dobrym zabiegiem było dodanie wątku fantastycznego, bo bez tego bardzo by ona przypominała Black Ice. To urozmaicało powieść i dawało niepowtarzalny styl.
Mam niestety też zastrzeżenia, mianowicie narracja. Początek był dla mnie okropny. Nie mogłam wbić się w akcje. Przeskakująca narracja powodowała, że gubiłam się w wątkach. Oczywiście, po 50 stronach już ogarniałam co się dzieje, ale pierwsze wrażenie nie było najlepsze.

Bohaterowie mi się spodobali. Byli charyzmatyczni, mieli swoje wady i zalety. Nie powiem, że Iks zaraz zostanie moim nowym crashem, ale bardzo go polubiłam. Za to bardzo utożsamiłam się z Zoe.  Z charakteru była bardzo podobna do mnie, aż sama się tym zdziwiłam. Jej podejście do życia, lojalność i upartość bardzo mi się podobała.

Podsumowując Na krawędzi wszystkiego to naprawdę bardzo przyjemna książka. Na pewno się nie zawiedziecie. Zakończenie pozostawia wiele pytań i ja będę z niecierpliwością wyczekiwać kolejnego tomu. To dobra, lekka i wciągająca lektura (oczywiście dopiero jak przyzwyczaicie się do narracji). Dlatego jeżeli szukacie książki, z którą spędzicie miło czas, podczas tych chłodnych wieczorów, to ta pozycja będzie idealna :)


| Tłumaczenie: Marta Duda-Gryc| Wydawnictwo: Iuvi| Data wydania: 10 października 2017| Liczba stron: 384| Gatunek: literatura młodzieżowa| Moja ocena: 7/10|

Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu IUVI! ♥

9 komentarzy :

 1. O często mam problem z narracja, wiele książek zostawiam przez to. Chyba nie sięgnę po nią!

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdzieś widziałam już recenzje tej książki, z pewnością kiedyś po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja relacja z fantasy jest skomplikowana. Czasem mogę, ale przeważnie nie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z fantastyką mi ostatnio nie po drodze, ale kto wie... ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie jestem pewna w tej chwili czy to książka dla mnie, ale może kiedyś się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Okładka nie zachęca, ale skoro mówisz, że to fantastyka, to muszę przeczytać ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo, bardzo lubię tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Raczej nie w moim typie, ale okładka świetna

  OdpowiedzUsuń
 9. Widząc okładkę byłam pewna, że jest to kryminał dziejący się zimą w górach, a jest to fantastyka. Tego totalnie się nr spodziewałam :O

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka